Linked IN Facebook Twiter
Zavolejte nám: 242 447 688

3 tipy ke kvalifikaci zaměstnance

Téma: Interní PR,Kdy věřit lidem,Management,Motivace pracovníků,Motivace,Motivace zaměstnanců,Vzdělávání zaměstnanců
Autor: Lucie Spáčilová

TIP 1: Věci zdarma nemají takovou hodnotu, jako ty, za které se platí. 

Mnoho firem zlepšuje znalost jazyka svých zaměstnanců a umožňuje jim zdarma absolvovat jazykové kurzy v rámci pracovní doby, a to někdy i v prostorách firmy. I když to zní jako velmi zajímavý bonus pro zaměstnance, ne vždy jsou zaměstnanci vděční a snaží se opravdu z kurzu vytěžit co nejvíce. Jednou z příčin je to, že to mají zdarma. Zkušenost mnohých zaměstnavatelů je taková, že když nechají zaměstnance, aby si částečně na kurzy přispívali, jejich zájem a potažmo také výsledky jsou lepší.

Kvalifikace Performia

TIP 2: Vzdělávání je za odměnu, ne za trest.

Dnes je už téměř standardem školit zaměstnance a zvyšovat tak jejich znalosti a kompetence, které mají způsobit jejich lepší výsledky. Je zajímavé, že stále ještě mnoho firem posílá na školení ty zaměstnance, kteří mají nižší výsledky, a doufá, že se díky tomu dostanou na úroveň těch nejlepších. Bohužel se tak často zmýlí, že by se dalo říct, že je to nefunkční model. Školení zužitkují nejlépe ti, kteří jsou už teď výkonní. Protože když oni zvýší svou produkci například o 25%, má to mnohem lepší efekty, než když ji o 25% zvýší ti nejslabší. 

TIP 3: Nastartujte pravidelné interní kvalifikace vašich zaměstnanců.

Když firma přijde o zkušeného a kvalifikovaného pracovníka, je to pro ní velká ztráta a často se této představy děsí. Pokud je ve firmě někdo, kdo svou kvalifikací násobně převyšuje ostatní, je velmi důležité, aby své znalosti a zkušenosti předával v rámci firmy dál. Žádná firma nemůže stát na znalostech jediného člověka. Motivujte tohoto odborníka k tomu, aby vedl interní kvalifikace, a dejte mu na starosti zvyšování kvalifikace zaměstnanců. 

 

Zajímají Vás možnosti vzdělávání v oblasti personalistiky? Podívejte se na naše klíčové semináře

 

Text: Lucie Spáčilová
Obrázky: Thinkstock