Linked IN Facebook Twiter
Zavolejte nám: 242 447 688

Jak rozpohybovat stagnující výsledky pracovního týmu?

Téma: Motivace,Produktivita,Personální audit,Produkce zaměstnanců
Autor: Hana Hladká

Tým stagnuje, produkce vázne a už nevíme, jak své zaměstnance rozpohybovat. Uděláme team building!

Někdy se u svých klientů setkávám s tím, že nějaký zaměstnanec, oddělení či dokonce jejich celá společnost dlouhodobě nefunguje tak, jak by chtěli. Firma stagnuje, nikam se neposouvá a produkce vázne. Majitelé firem či vedoucí pracovníci udělali všechno možné – dali zaměstnancům podporu ve formě školení, osobních výhod (služební vůz, nový mobilní telefon) či dokonce zvýšili plat, aby je namotivovali k větším výkonům. Někteří se dokonce rozhodli uspořádat drahý team building, aby stmelili tým a nastartovali výkony svých zaměstnanců.

Bohužel tyto metody nemají většinou žádné výsledky a někdy se i může stát, že se výkonnost pracovníků ještě sníží. Co je toho důvodem? Pokud v období stagnace, kdy se firma nerozvíjí, nabídnete svým zaměstnancům odměnu, tak v podstatě odměňujete „neprodukci“. Jaká pak může být motivace zaměstnanců mít výsledky, když dostávají benefity za to, že výsledky nemají?

3 tipy, jak rozpohybovat stagnující tým:

1) Zaveďte kontrolu produkce svých zaměstnanců pomocí týdenních či denních reportů. Ať Vám hlásí, co denně dělají, jakých výsledků dosáhli za uplynulý týden apod. Budete tak moci korigovat jejich aktivitu a případně je směrovat k efektivnějšímu způsobu práce a větší výkonosti.

2) Jasně stanovte cíle celé společnosti, případně nefungujícího oddělení nebo stagnujícího zaměstnance. Navrhněte případnou odměnu za dosažení Vámi stanovených cílů.

3) Nezabývejte se motivováním, když tým nefunguje a nemá výsledky.

Možná se při zavedení těchto opatření setkáte s odporem. Ale věřte, že většina vašich zaměstnanců počáteční antipatii překoná, a rozpohybují se. Pokud někdo bude vyloženě tyto věci odmítat, je dost možné, že je to neproduktivní člověk, který v podstatě nemá výsledky, a tudíž vám nemá co reportovat. O to více se zajímejte o produkci této osoby a udělejte případná opatření.

Jak rozhýbat „tuhé“ jedince v týmu? A jaké jsou klíčové zásady šéfa, které zajistí funkční tým? To a mnohem více se dozvíte na 1,5 denním semináři „Jak vytvořit a udržet skvělý tým. Nebo se do této problematiky můžeme společně pustit v rámci personálního auditu.