Dalibor Herbrich: Náskok budou mít firmy, které dají mladým prostor se učit

Dalibor Herbrich je zakladatelem a CEO pracovního portálu pro studenty a absolventy QuickJOBS. Jeho platforma je na trhu 7 let a má dnes více než 50 000 uživatelů. Jaké to je rozjíždět startup, který má silnou konkurenci? Jaký je pohled dnešní mladé generace na práci a jak to jako zaměstnavatel využít? Co by se starší generace mohla naučit od té mladé a naopak? O tom si s Daliborem Herbrichem povídala Barbora Hartmannová.Kariérní portál QuickJOBS z prohlédnete tady.
QuickJOBS tipy a triky pak můžete sledovat třeba na TikToku nebo LinkedInu.


"Člověk se chce přirozeně posouvat a učit. Běžně ale nastává situace, že má nějakou pozici, všechno se naučí a pak už pro něho další post nemají. V takovém případě půjde tento člověk pryč. Ale pokud to ta firma má nastavené lépe a po pár letech mají nějaký žebříček růstu, je to mnohem lepší. Běžně se potkávám s lidmi i z mojí generace, kteří jsou už přes deset let ve firmě. Měli možnost měnit typ práce, mít stálou aktivitu, a protože jim to bylo umožněno, neměli důvod odcházet."
Dalibor Herbrich, CEO společnosti QuickJOBS

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete vědět, jak mít tým plný šikovných zaměstnanců, ať už patří k jakékoli generaci?


Pak vás bude zajímat seminář Jak vytvořit a udržet skvělý tým.


O lidech: Jak vzbudit respekt


Co to respekt vůbec je a proč nám na tom, abychom ho u ostatních vzbuzovali, tolik záleží? Jak to souvisí se sebedůvěrou? Jak být respektován i s minimálními zkušenostmi a jak přesvědčit o své kvalitě i starší kolegy? A jaké je to nejúčinnější kouzlo, které nám pomůže získat si u lidí uznání?

celý článek

O lidech: Jsou lidé nahraditelní?


Ve výročním 100. dílu podcastu se Lucie Spáčilová a Barbora Hartmannová věnují zásadní otázce, která už nejednou ve spojení s lidmi zazněla. V souvislosti s intenzivním nástupem umělé inteligence ale rezonuje mnohem více. Je možné, že některé lidi moderní technologie nahradí?

celý článek

O lidech: Proč někdy mnoho pomoci nepřináší vděk?


Stalo se vám někdy, že jste se mohli pro někoho přetrhnout, ale přišla kritika a nevděk? Když se podíváme na někoho, kdo extrémně pomáhá, a na druhé straně někoho, kdo je nevděčný, zdá se zřejmé, kdo je tu dobrý a kdo špatný. Co když ale pomyslné „máslo na hlavě“ může mít v takovém případě i ten, kdo až příliš pomáhá?

celý článek

O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek