O lidech

O lidech - Jak mít dobré vztahy na pracovišti?


Dobré vztahy chce mít v práci asi každý. Jak je ale opravdu mít? Je vůbec možné, aby všichni ve firmě měli skvělé vztahy? V čem je tým podobný třídě ve škole? Jak vyřešit konflikt mezi dvěma lidmi či odděleními a jaké zásadní věci chybí, když v týmu vztahy „pokulhávají“?

celý článek

O lidech - Workoholik


Jak člověk pozná, že je workoholik? Proč vlastně považujeme za špatné, když někdo hodně pracuje? Kde je hranice mezi pracovitostí a workoholismem a jak ji poznáme? A proč někteří mají tendenci dávat práci mnohem víc než jiní?

celý článek

O lidech - Kreativita


Musí být kreativita nutně spojená s úplně novými pohledy na věc, s uměním či talentem? Proč je kreativita víc sexy než schopnost udržovat věci takové, jaké jsou? Jak dovést lidi k tomu, aby byli v tom, co dělají, tvořiví a chodili s nápady na zlepšení? A jak být kreativní i ve chvílích, kdy je toho na nás hodně?

celý článek

O lidech - Jak správně zlepšovat lidi?


o je třeba udělat, aby se lidé měli ochotu zlepšovat? Proč mají někteří lidé tendenci vidět na ostatních hlavně chyby a jak to změnit? Jak poznat, kdy už snaha o posouvání lidí v týmu nemá smysl? A jak má člověk poznat, na čem by sám u sebe měl zapracovat?

celý článek

O lidech - Seberozvoj: Jak na něj, aby zafungoval?


Je osobní rozvoj jen současný společenský trend, nebo tu byl vždycky, jen se o něm tolik nemluvilo? Jak ze seberozvojových knih, školení či koučinku dostat to nejlepší? A jak vůbec poznáme, v čem bychom na sobě měli zapracovat? Proč je těžké rozvíjet člověka, který si myslí, že všechno ví, a jak na něj?

celý článek

O lidech - Schopnost čelit tlaku


V jakých vlastnostech spočívá schopnost čelit tlaku a jak je posílit? Co je to vlastně ten tlak a v čem s tahle schopnost liší od odolnosti vůči stresu? O kom říkáme, že je „bavlněná koule“ a proč někdy i ten největší machr tlaku čelit nedokáže?

celý článek

O lidech - Jak vést lidi na dálku?


Jaké dovednosti by měl mít manažer moderní doby, který vede lidi na dálku? Je možné, aby práce online v budoucnu v některých firmách kompletně nahradila běžné setkávání na pracovišti? Jak je možné v takovém prostředí udržet fungující tým?

celý článek

O lidech - Ideální personalista


Jaký by měl být ideální personalista a co od něj máme očekávat? Je odhad na lidi opravdovou vlastností a je pro pozici personalisty nutný?

celý článek

O lidech - K čemu je personální oddělení?


Kdy je ten správný čas založit ve firmě personální oddělení? A proč personalistika není jenom o papírování a co má společného s pilotováním letadla?

celý článek

O lidech - V čem doopravdy tkví úspěch?


Proč máme tendenci posuzovat úspěch podle toho, kolik má člověk peněz na účtu? Jak se pozná opravdu úspěšný šéf?

celý článek

O lidech - Dobrodruh versus rutinér


Proč se dobrodruh ideálně hodí pro začínající firmy? A proč bude rutinér ve firmě plné změn nejspíš velmi nešťastný? Jak neunudit dobrodruha a nevyděsit rutinéra?

celý článek

O lidech - Produktivita


Proč se produktivita tak často plete s efektivitou? Jak je možné rozdělit lidi podle schopnosti dosahovat výsledků? Je produktivita vrozená, nebo ji u člověka můžeme změnit?

celý článek

O lidech - Co je vlastně osobnost?


Z čeho se osobnost formuje a čím naopak vůbec není? Dá se osobnost změřit? A proč jsou lidé tak hákliví na jakékoli testy osobnosti?

celý článek

O lidech - Jak se udržet v dobré náladě


Pouček a rad k tomu, jak se udržovat v dobré náladě, je nespočet. Proč se některé z nich možná špatně interpretují a proč mezi nimi často chybí ta zásadní?

celý článek

O lidech - Ten správný markeťák


Jaké vlastnosti by měl mít marketingový manažer nebo specialista, a které jsou u něj naopak nebezpečné? Je v marketingu opravdu kreativita?

celý článek

O lidech - Nejistota versus tvrdohlavost


Proč tvrdohlavost zužuje náš pohled na svět a jak naopak překonat nejistotu? Je snazší dodat kuráž nejistému nebo zmírnit zarputilost tvrdohlavce?

celý článek

O lidech - Cholerik


Už jste někdy měli výbuch vzteku? Kde se taková povaha v člověku bere a jak ji může sám zvládnout? Co když je cholerik šéf?

celý článek

O lidech - Inteligence


Jaká je dobrá míra IQ? Můžeme své IQ zvýšit nebo je to neměnné číslo? Proč jsme my lidé inteligencí tak posedlí a jak s ní souvisí emoční inteligence?

celý článek

O lidech - Odolnost vůči stresu


Stres! Ten asi prožívá každý z nás. Může být ale někdy užitečný? Může Vás stresovat spousta práce, časový pres a nebo iúspěšní lidé na sociálních sítích.

celý článek

O lidech - Manipulátor


Proč mají někteří lidé sklony k manipulátorství? Může být manipulování s lidmi v něčem užitečné? Co dělat, když se mnou někdo manipuluje?

celý článek

O lidech - Kdo je lídr?


Kdo je to lídr? Jaký je rozdíl mezi lídrem a manažerem? Jaké vlastnosti má správný lídr?

celý článek

O lidech - (De)motivace


Jaké jsou tři základní důvody, proč je člověk demotivovaný? Co dělat, když ztrácíme motivaci? Jak motivovat svůj tým?

celý článek

O lidech - Komunikace


Říká se, že špatná komunikace je hlavní příčinou všech neshod mezi lidmi. Jakou roli v komunikaci hraje ochota naslouchat a proč někteří lidé poslouchat prostě neumějí?

celý článek

O lidech - Tah na bránu


Proč se někteří lidé vzdávají dříve než jiní? Jaká je ideální míra tahu na bránu, aby člověk neudupal všechny kolem sebe, ale získal, co chce?.

celý článek

O lidech - Sebedůvěra


Kde je hranice mezi zdravým seběvědomím a přehnanou sebedůvěrou? Jaký vliv má na sebedůvěru zodpovědnost a sebekritika?

celý článek

O lidech - Systematik versus bordelář


Proč někteří lidé neumí do věcí kolem sebe zavádět systém? Jsou "bordeláři" kreativnější než ostatní? Co by měl dělat šéf, který o sobě ví, že má v systematičnosti mezery?

celý článek

O lidech - Růžové brýle


Znáte lidi, kteří vidí vše až přehnaně pozitivně? Jako by se na svět dívali přes růžové brýle? Ze kterých vlastností takový syndrom vychází?

celý článek

O lidech - Perfekcionismus


Kde přesně je hranice mezi perfekcionismem a smyslem pro detail? Znáte nějakého perfekcionistu, nebo k puntičkářství máte sami sklony?

celý článek

O lidech - Empatie


Proč se někteří lidé chovají chladně a jiní mají až přehnanou tendenci se na vás "vrhat" a všem okolo sebe pomáhat? Souvisí to s úrovní EMPATIE.

celý článek

O lidech - Obchodníci


Jaká vlastnost by neměla chybět žádnému obchodníkovi? Obchodník, který má skvělé výsledky, ale hroznou povahu - co s ním?

celý článek

O lidech - Zodpovědnost


Co je to zodpovědnost a jak si Češi vedou oproti jiným národnostem v zodpovědnosti? Jak zvýšit zodpovědnost?

celý článek

O lidech - Pozitivnost


Pozitivnost může být jedna z nejdůležitějších vlastností lidí v jakémkoli týmu. Jak bude k problému přistupovat někdo, kdo má nízkou pozitivnost, a jak se s ním popere ten, kdo ji má naopak vysokou?

celý článek