O lidech: Když si soukromí bereme do práce a práci domů

I když se v práci můžeme snažit sebevíc, často nás rozptyluje něco, co řešíme doma. A domů si zase nosíme problémy z práce. Jak bychom tyhle oblasti měli mít ideálně vyvážené, aby se nám dařilo „na všech frontách“? Co bychom měli dělat, když víme, že nám něco bere pozornost a práci nedáváme dost energie? A do jaké míry má zaměstnavatel svým lidem zasahovat do soukromého života, když vidí, že to ovlivňuje práci? Na tyto i další otázky odpověděla Barboře Hartmannové Lucie Spáčilová.“U dlouhodobě problematického zaměstnance rozlišujme dvě věci: 1) co říká a 2) co opravdu dělá. Pokud plní, co říká, mělo by se jeho přispívání týmu pomalu zlepšovat. Pokud to jenom říká, tak je třeba okamžitého řešení, protože tím ovlivňuje celý zbytek týmu lidí, kteří přispívají a taky potřebují pomoc a pozornost od svého šéfa. Když se pozornost upíchne jen na jednoho člověka, u něhož se to navíc stále opakuje, je to pro skupinu demotivující.”
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek

Dalibor Herbrich: Náskok budou mít firmy, které dají mladým prostor se učit


S Daliborem Herbrichem z QuickJOBS o tom, jaké to je rozjíždět startup, který má silnou konkurenci? Jaký je pohled dnešní mladé generace na práci a jak to jako zaměstnavatel využít? Co by se starší generace mohla naučit od té mladé a naopak?

celý článek

O lidech: Lidi jsou problém. Kdo ho bude řešit?


Když sestavujete firemní strategii, jak se díváte na oblast „lidé“? Je to jen nákladová položka plná administrativy, nebo zásadní bod k diskusi? Jak by to mělo být a proč pravěké HR v moderní době nepřežije?

celý článek

O lidech: Když je šéf důvodem k odchodu


První příčky důvodů odchodu zaměstnanců z firem si už dlouhou dobu drží nespokojenost se šéfem. Proč vlastně lidé opouštějí svého šéfa spíše než samotnou firmu?

celý článek