O lidech: Testy osobnosti (2.díl)

Jak správně vybrat vhodný test osobnosti? Jak by měly vypadat výstupy testů ke konkrétním pozicím ve firmě? Jak fungují testy osobnosti zevnitř? Jaké vlastnosti jsou v testech ty nejdůležitější a proč máme tendenci zabývat se u sebe i ostatních spíše tím, co je špatně a bylo by třeba zlepšit?

Nejen o tom mluvila Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.



„Otázky v testu osobnosti nemůžou být prvoplánové. Například u otázky -Jíte rychle?- může někdo říct, že to je jasné, je to otázka na aktivitu. Jestli jsi aktivní, tak jíš rychle, jestli jíš pomalu, tak jsi neaktivní. No, ale reálně je to cílené na úplně jinou vlastnost, vůbec to s tím nemá co dočinění. Navíc těch otázek je v testu 200, takže když tu jednu otázku někdo obejde, tak těch dalších X otázek odhalí tu reálnou úroveň. Takže ten test je velmi chytrý, ale na druhé straně také velmi benevolentní...“
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete o sobě nebo svých lidech zjistit více?

Vyzkoušejte náš U-test osobnosti, který vám odhalí mnohé vlastnosti člověka.


O lidech: Jak vzbudit respekt


Co to respekt vůbec je a proč nám na tom, abychom ho u ostatních vzbuzovali, tolik záleží? Jak to souvisí se sebedůvěrou? Jak být respektován i s minimálními zkušenostmi a jak přesvědčit o své kvalitě i starší kolegy? A jaké je to nejúčinnější kouzlo, které nám pomůže získat si u lidí uznání?

celý článek

O lidech: Jsou lidé nahraditelní?


Ve výročním 100. dílu podcastu se Lucie Spáčilová a Barbora Hartmannová věnují zásadní otázce, která už nejednou ve spojení s lidmi zazněla. V souvislosti s intenzivním nástupem umělé inteligence ale rezonuje mnohem více. Je možné, že některé lidi moderní technologie nahradí?

celý článek

O lidech: Proč někdy mnoho pomoci nepřináší vděk?


Stalo se vám někdy, že jste se mohli pro někoho přetrhnout, ale přišla kritika a nevděk? Když se podíváme na někoho, kdo extrémně pomáhá, a na druhé straně někoho, kdo je nevděčný, zdá se zřejmé, kdo je tu dobrý a kdo špatný. Co když ale pomyslné „máslo na hlavě“ může mít v takovém případě i ten, kdo až příliš pomáhá?

celý článek

O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek