Alena Janáková

Performia partner Morava

Alena má již mnoho zkušeností s prací s lidmi a s personalistikou samotnou. Vždy je ale ochotná naučit se něčemu novému, podívat se z jiného úhlu pohledu a třeba i něco změnit, pokud jí to dává smysl. Stará se o klienty v Brně a okolí s pečlivostí, pochopením a upřímným nasazením.

Rozhodla jsem se spojit své síly se společností Performia, protože know-how, se kterým pracuje, jednoduše přináší výsledky.

Alča si dává záležet na tom, aby každému klientovi či kolegovi vždy odpověděla na jeho e-mail, a to my dokážeme ocenit. (Na snímku spolu s kolegyní Renčou.)

Práci s lidmi se Alena věnuje už spoustu let a od roku 1995 vstoupila přímo do oblasti personalistiky. "Je to rozsáhlá a náročná oblast, protože člověk je za vším. Někdy je hodně těžké se zorientovat a zvolit ty „správné“ metody a cesty, které vedou k cíli," popisuje Alča nelehkost své práce.

Alča se rozhodla spojit své síly se společností Performia, protože viděla, že know-how, se kterým pracuje, jednoduše přináší výsledky – lidé i týmy jsou produktivnější a více se jim daří.

Práce s lidmi ji baví a naplňuje, protože moc ráda lidem pomáhá. Ve svém volném čase se věnuje rekreačnímu sportu, hodně čte, vzdělává se a ráda vyráží za kulturou.

Co o její práci říkají klienti

„S paní Janákovou konzultuji jak výběr potenciálních uchazečů o práci, tak i vyhodnocování personálního auditu a jeho prezentaci zaměstnancům. U současných zaměstnanců je pro mě její pomoc a rady z praxe velkým přínosem."

Mgr. Dana Krupicová, Vedoucí projektu Home decore ve společnosti Nekupto, s.r.o.

„Za připomenutí stojí její pomoc s kolegou - je to člověk, který je v práci ochotný  a výkonný, ale má drobné komunikační potíže. Navrhla mu nějaké semináře, měla s ním pohovory a opravdu to vedlo ke značnému zlepšení."

Marek Hirš, jednatel ve společnosti 7points, s.r.o.

3 věci, které má na své práci nejraději

1. práci s lidmi
2. radost, když se něco povede
3. volnost a samostatnost

Aleny osobní motta


„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“ (Konfucius)

„Je lepší rozsvítit, byť jen malou svíčku, než proklínat temnotu." (Paulo Coelho)


Jak se s Alenou spojit?

+420 606 687 360Články autora

Alena Janáková o práci na volné noze: Chyběli mi lidi a pocit, že někam patřím


Alenka je regionálním partnerem, který se stará o klienty Performia na Moravě. V lednu 2018 to budou dva roky, co se rozhodla spojit své síly právě s Performií. Před nástupem k nám se už roky věnovala personalistice jako konzultant na „volné noze“. Co ji přimělo s tímto druhem práce skončit a stát se součástí týmu?

celý článek

Co (ne)může způsobit nedostatečně proškolený personalista?


U jednoho z našich klientů jsem se nedávno setkala se situací, kdy se personalistka cítila nedostatečně kompetentní k vedení pohovorů. Ve firmě je již téměř rok, ale zatím se jí nikdo příliš nevěnoval...

celý článek