Alena Janáková

Performia partner Morava

Alena má již mnoho zkušeností s prací s lidmi a s personalistikou samotnou. Vždy je ale ochotná naučit se něčemu novému, podívat se z jiného úhlu pohledu a třeba i něco změnit, pokud jí to dává smysl. Stará se o klienty v Brně a okolí s pečlivostí, pochopením a upřímným nasazením.

Rozhodla jsem se spojit své síly se společností Performia, protože know-how, se kterým pracuje, jednoduše přináší výsledky.

Alča s klientkami na dni otevřených dveřích v brněnské kanceláři. 

Práci s lidmi se Alena věnuje už spoustu let a od roku 1995 vstoupila přímo do oblasti personalistiky. "Je to rozsáhlá a náročná oblast, protože člověk je za vším. Někdy je hodně těžké se zorientovat a zvolit ty „správné“ metody a cesty, které vedou k cíli," popisuje Alča nelehkost své práce.

Díky funkčnímu know-how od Performie, které Alena umí správně aplikovat a předat svým klientům, se jim pak daří rychleji a efektivněji obsazovat volné pozice a také mají větší jistotu, že vše dopadne dobře a nováček bude pro firmu přínosem.

Často se svými klienty řeší i stávající zaměstnance. Například když má šéf firmy v týmu lidi, o kterých není úplně přesvědčen, že jsou pro firmu přínosem, ale nedokáže pojmenovat, co je vlastně špatně. Někdy to jsou nedostatečné výsledky, nejasná motivace nebo nějaký osobnostní rys. Alča se vždy snaží pomocí našich testů a seminářů otevřít klientovi oči a najít správnou cestu k vyřešení problému.

"Pokud šéf následně situaci vyřeší a vše začne dobře fungovat, mám radost a chuť, jít do podobných situací i u dalších klientů, kteří se s něčím podobným perou. Stále nabírám nové a nové zkušenosti a posunuji se vpřed," říká Alča. Práce s lidmi ji baví a naplňuje, protože opravdu ráda lidem pomáhá. Ve svém volném čase se věnuje rekreačnímu sportu, hodně čte, vzdělává se a ráda vyráží za kulturou.

Co o její práci říkají klienti

„Alenka je odborník na svém místě. Je opravdu skvělá, profesionální, přátelská a ochotná vždy pomoci. Vždy je plná inspirace a jsou z ní cítit bohaté zkušenosti. Je výborným učitelem s obrovskou dávkou empatie. Spolupráce s ní je pro nás velkým přínosem. To, co jsme díky ní získali, je pro nás neocenitelné a velmi nám pomáhá při budování našeho týmu."

Martina Pečková, výkonná ředitelka ve společnosti EURO NÁŘADÍ s.r.o.

„S paní Janákovou jsem se poprvé setkal, když jsme se ve firmě rozhodli, odzkoušet osobnostní testy sami na sobě, před tím než je budeme aplikovat na ostatní stávající a budoucí kolegy. No, musím se přiznat, že po výsledcích bych sám sebe v žádném případě nepřijal. Bohužel /nebo bohudík/ byly výsledky tehdy tak trefné a přesně seděly, že jsem od té doby začal paní Janákové na sto procent důvěřovat, a nyní její konzultace společně s testy používáme pro každou důležitou pozici i nás ve firmě."

Martin Jeřábek, jednatel a ředitel ve společnosti Atelier 99 s.r.o.

3 věci, které má na své práci nejraději

1. práci s lidmi
2. radost, když se něco povede
3. volnost a samostatnost

Aleny osobní motta


„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“ (Konfucius)

„Je lepší rozsvítit, byť jen malou svíčku, než proklínat temnotu." (Paulo Coelho)


Jak se s Alenou spojit?

+420 606 687 360Články autora

Alena Janáková o práci na volné noze: Chyběli mi lidi a pocit, že někam patřím


Alenka je regionálním partnerem, který se stará o klienty Performia na Moravě. V lednu 2018 to budou dva roky, co se rozhodla spojit své síly právě s Performií. Před nástupem k nám se už roky věnovala personalistice jako konzultant na „volné noze“. Co ji přimělo s tímto druhem práce skončit a stát se součástí týmu?

celý článek

Co (ne)může způsobit nedostatečně proškolený personalista?


U jednoho z našich klientů jsem se nedávno setkala se situací, kdy se personalistka cítila nedostatečně kompetentní k vedení pohovorů. Ve firmě je již téměř rok, ale zatím se jí nikdo příliš nevěnoval...

celý článek