Gabriela Mrkvicová: Když se člověk něčeho bojí, měl by to hlavně zkusit

Podle čeho má člověk poznat, na co má talent? Je schopnost komunikovat s kýmkoli a kdykoli vrozená? Jaký je fígl pro ty, komu navazování vztahů a komunikace celkově tolik nejde? A proč je v dnešní době vůbec zapotřebí propojovat se s ostatními? O tom si Barbora Hartmannová povídala s Gabrielou Mrkvicovou, moderátorkou a networkerkou, která v roce 2013 založila Podnikatelský klub Smart Network. Ten dnes funguje v Brně, v Praze i online a úspěšně propojil už více než 6000 lidí pracovně, ale má na svědomí i několik kamarádství a dokonce i manželství.

OCENĚNÍ: EP Firemní podcast roku 2024 – 2. místo v kategorii Dlouhodobý přínos.„Podle mě je důležité uvědomit si fakt, že nikdo z nás není dokonalý. A když pochopíme, jak fungují lidé – že každý má a umí něco svého, tak potom jde o to dělat zkrátka to, v čem jste dobří. Já vždycky říkám, že jsem vtipná moderátorka, ale nebudu na podiu nejhezčí. Nevydržím tam už dneska celý den v podpatkách. Za to si ale zakládám na tom, abych tu akci odvedla správně, každý z ní měl přínos a pobavila jsem je. Proto si myslím, že když se člověk něčeho bojí, tak by to měl hlavně zkusit.”
Gabriela Mrkvicová, networkerka a moderátorka

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete rozumět sami sobě a skrze to i lidem okolo?


Pak vás bude zajímat seminář "Poznej svůj skutečný potenciál".


O lidech: Proč lidé nedodržují pravidla a jak to změnit


V praxi se v Performii setkáváme s tím, že manažeři a šéfové firem někdy neví, jak zařídit, aby jejich lidé dodržovali pravidla. I proto si Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou posvítily na to, co dělat, když někdo nedodržuje pravidla – kdy lpět na jejich dodržování a kdy je možné polevit. A taky se podívaly na to, jak nejsnáze pravidla do jakékoli skupiny zavést a co je pro to naprosto zásadní.

celý článek

O lidech: 3 důvody, proč ztrácíme sebedůvěru, a návod na to, jak ji vždy znovu najít


Proč někdy bezdůvodně ztrácíme sebedůvěru? Jaký vliv na nás má okolí a jak se od něj nenechat zviklat? Co dělat, když se začneme srovnávat s ostatními a jak se zbavit negativních myšlenek o nás samotných? A jak můžeme dobré sebevědomí pěstovat už u dětí?

celý článek

Renata Krutská: 12 let ve firmě? Teprve se rozjíždím


Dělat jednu práci 12 let ve stejné firmě a nevyhořet? Mnohým se to zdá jako nemožné, ale Renata Krutská, konzultantka a obchodnice z Performie, říká, že je teprve v první třetině.

celý článek

O lidech: Jak mluvit o nepříjemných věcech


Proč je vlastně špatně, když kolegovi neřeknu přímo, že se mi něco nelíbí, ale řeknu to někomu jinému? Proč by schopnost dobré komunikace i v nepříjemných situacích měl mít manažer, který vede lidi? A jak zní tři body návodu, jak se na nepohodlné rozhovory připravit?

celý článek