Jitka Chizzola: Jak se i po 30 letech vedení firmy stále těšit do práce?

Jitka Chizzola je generální ředitelkou české odnože známé pojišťovny D.A.S. Rechtsschutz AG, kterou v roce 1994 založila. Dnes vede 250 lidí, stále pracuje na firemní kultuře a reorganizaci firmy, aby ji mohla v budoucnu předat.

Je podle ní úspěch na poli byznysu snazší než v 90. letech? Jak správně pracovat se dvěma specifickými skupinami lidí, jako jsou právníci a obchodníci? Jak se vypořádat s tím, když máte ve firmě brzdiče? A jak to dělá, že jí to pořád ještě baví?



„Já jsem vyrostla v obchodě, miluju obchod, dělala jsem marketing a právníky jsem musela vlastně pochopit. Kvůli tomu jsem si ještě vystudovala právní vědy, abych jim lépe rozuměla... V srdci jsem člověk, který má rád komunikaci, má rád práci s lidmi, obchod a tak dále. Každé má své specifikum. Právníci jsou hodně analytičtí, naproti tomu obchodníci nesnášejí třeba excelové tabulky. Takže skloubit je dohromady je práce, kterou musíte jako manažer, nebo spíš lídr, zvládnout.“
Jitka Chizzola

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete pravidelně dostávat tipy z oblasti najímání a budování týmu?

Máme pro vás Tipy a Triky, které zasíláme každých 14 dní.


O lidech: Tři typy lidí, kteří do HR nepatří


Jaké jsou tři zásadní vykřičníky, když se díváte na personalistu, HR manažera nebo manažera pro produktivitu personálu (PPM © Performia)? Jaký by člověk v HR rozhodně neměl být a čím může váš personalista naprosto odradit skvělé uchazeče? A jaké jsou naopak ty správné vlastnosti dobrého personalisty?

celý článek

Václav Větrovec: Život mě donutil udělat si inventuru. I díky ní mám šťastný tým i rodinu


Hostem této epizody je Václav Větrovec, spoluzakladatel a ředitel společnosti VETOS. Barbora Hartmannová si ho do podcastu pozvala nejen pro jeho pracovní úspěchy, ale také pro jeho životní příběh, elán, odhodlání a pozitivní přístup k životu, a hlavně k lidem. V Performii známe jen málo lidí, kteří mají takový nadhled, jako má právě on.

celý článek

O lidech: Nástup nováčka bez ověřených referencí? Sebevražda!


Reference během výběrového řízení ověřuje pouhých 5 % zaměstnavatelů. Dobře ověřené reference ale mohou výrazně pomoci v rozhodování, zda uchazeče přijmout, ale i v momentech, kdy se vám na kandidátovi něco nezdá. Smíme vůbec reference ověřovat? Na co bychom se při nich měli ptát? Jak zjistit, že si druhá strana něco nepřibarvuje a jak se na závěr rozhodnout?

celý článek

O lidech: Zaměstnanci na odchodu. Proč je nechat jít co nejdřív


„Odchází? Tak hlavně ať je pryč co nejdřív.“ To byste asi jako reakci na odchod zaměstnance nečekali, že? Právě rychlost odchodu může ale v mnoha případech mít zásadní význam pro nerušený chod firmy a dobré fungování celého týmu. Kdy a proč je právě rychlost odchodu zaměstnance zásadní a jaké jsou 3 největší omyly, které při odchodu zaměstnanců firmy dělají?

celý článek