LUCIE SPÁČILOVÁ: Přála bych si, aby šéfové věděli, jak zásadní je znát své lidi

Lucie Spáčilová je pravidelnou součástí podcastu O lidech jako odborník, tentokrát ji ale Barbora Hartmannová vyzpovídala jako hosta a společně se podívaly na její začátky, na to, jak si stále udržuje nadhled a kreativitu a jak to dělá, že má v týmu hned několik lidí déle než 10 let. Lucie Spáčilová v roce 2004 založila českou pobočku společnosti Performia a kromě jejího vedení stále trénuje odborné semináře a přednáší na téma výběr, motivace a hodnocení zaměstnanců třeba i na odborných konferencích a summitech. Jejím mottem je: „Nečekejte, co vám přinese budoucnost, vytvořte ji.““Když přijímáme člověka, tak se nestává, že by končil na tom samém postu. V důsledku naší expanze si mohou lidé postupně přibírat větší pozice, více zodpovědnosti a tím se více rozvíjet. Mají pak šanci se dostat tam, kde je to nejvíce baví, kde vidí největší smysl, a to je taky důvodem, proč u nás lidé zůstávají. Protože 15 let nedělají to samé a v rámci své divize mohou dále růst.”
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek

Dalibor Herbrich: Náskok budou mít firmy, které dají mladým prostor se učit


S Daliborem Herbrichem z QuickJOBS o tom, jaké to je rozjíždět startup, který má silnou konkurenci? Jaký je pohled dnešní mladé generace na práci a jak to jako zaměstnavatel využít? Co by se starší generace mohla naučit od té mladé a naopak?

celý článek

O lidech: Lidi jsou problém. Kdo ho bude řešit?


Když sestavujete firemní strategii, jak se díváte na oblast „lidé“? Je to jen nákladová položka plná administrativy, nebo zásadní bod k diskusi? Jak by to mělo být a proč pravěké HR v moderní době nepřežije?

celý článek

O lidech: Když je šéf důvodem k odchodu


První příčky důvodů odchodu zaměstnanců z firem si už dlouhou dobu drží nespokojenost se šéfem. Proč vlastně lidé opouštějí svého šéfa spíše než samotnou firmu?

celý článek