LUCIE SPÁČILOVÁ: Přála bych si, aby šéfové věděli, jak zásadní je znát své lidi

Lucie Spáčilová je pravidelnou součástí podcastu O lidech jako odborník, tentokrát ji ale Barbora Hartmannová vyzpovídala jako hosta a společně se podívaly na její začátky, na to, jak si stále udržuje nadhled a kreativitu a jak to dělá, že má v týmu hned několik lidí déle než 10 let. Lucie Spáčilová v roce 2004 založila českou pobočku společnosti Performia a kromě jejího vedení stále trénuje odborné semináře a přednáší na téma výběr, motivace a hodnocení zaměstnanců třeba i na odborných konferencích a summitech. Jejím mottem je: „Nečekejte, co vám přinese budoucnost, vytvořte ji.““Když přijímáme člověka, tak se nestává, že by končil na tom samém postu. V důsledku naší expanze si mohou lidé postupně přibírat větší pozice, více zodpovědnosti a tím se více rozvíjet. Mají pak šanci se dostat tam, kde je to nejvíce baví, kde vidí největší smysl, a to je taky důvodem, proč u nás lidé zůstávají. Protože 15 let nedělají to samé a v rámci své divize mohou dále růst.”
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: Proč lidé nedodržují pravidla a jak to změnit


V praxi se v Performii setkáváme s tím, že manažeři a šéfové firem někdy neví, jak zařídit, aby jejich lidé dodržovali pravidla. I proto si Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou posvítily na to, co dělat, když někdo nedodržuje pravidla – kdy lpět na jejich dodržování a kdy je možné polevit. A taky se podívaly na to, jak nejsnáze pravidla do jakékoli skupiny zavést a co je pro to naprosto zásadní.

celý článek

O lidech: 3 důvody, proč ztrácíme sebedůvěru, a návod na to, jak ji vždy znovu najít


Proč někdy bezdůvodně ztrácíme sebedůvěru? Jaký vliv na nás má okolí a jak se od něj nenechat zviklat? Co dělat, když se začneme srovnávat s ostatními a jak se zbavit negativních myšlenek o nás samotných? A jak můžeme dobré sebevědomí pěstovat už u dětí?

celý článek

Gabriela Mrkvicová: Když se člověk něčeho bojí, měl by to hlavně zkusit


Podle čeho má člověk poznat, na co má talent? Je schopnost komunikovat s kýmkoli a kdykoli vrozená? Jaký je fígl pro ty, komu navazování vztahů a komunikace celkově tolik nejde? A proč je v dnešní době vůbec zapotřebí propojovat se s ostatními? O tom si Barbora Hartmannová povídala s Gabrielou Mrkvicovou.

celý článek

Renata Krutská: 12 let ve firmě? Teprve se rozjíždím


Dělat jednu práci 12 let ve stejné firmě a nevyhořet? Mnohým se to zdá jako nemožné, ale Renata Krutská, konzultantka a obchodnice z Performie, říká, že je teprve v první třetině.

celý článek