O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví

Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět? A jak ty hlavní důvody, které nám stojí v cestě, u sebe či ostatních odstranit?O tom si povídala Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.„Majitel ví, že pokud chce dosahovat výsledků, musí své lidi vzdělávat. Často se ovšem stává, že se zaměstnanec bojí o nějakou vzdělávací akci projevit zájem. Proč? Vypadal by totiž přece, že to neumí. A šéf by si hned začal myslet, že to neuměl ani posledních pět let a platil ho tedy úplně zbytečně. Z takového povědomí pak vzniká úplně zbytečně jakási bláznivá hra. Technici a obchodníci se aktivně vzdělávají zcela běžně, stejně tak by měli i manažeři a personalisté.”
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete, aby vaši vedoucí lépe znali své lidi?


Pak vás budou zajímat naše interní semináře pro vedoucí pracovníky. Když vedoucí zná své lidi, ví přesně, jak jim pomoct se rychle zlepšovat.


O lidech: Jak vzbudit respekt


Co to respekt vůbec je a proč nám na tom, abychom ho u ostatních vzbuzovali, tolik záleží? Jak to souvisí se sebedůvěrou? Jak být respektován i s minimálními zkušenostmi a jak přesvědčit o své kvalitě i starší kolegy? A jaké je to nejúčinnější kouzlo, které nám pomůže získat si u lidí uznání?

celý článek

O lidech: Jsou lidé nahraditelní?


Ve výročním 100. dílu podcastu se Lucie Spáčilová a Barbora Hartmannová věnují zásadní otázce, která už nejednou ve spojení s lidmi zazněla. V souvislosti s intenzivním nástupem umělé inteligence ale rezonuje mnohem více. Je možné, že některé lidi moderní technologie nahradí?

celý článek

O lidech: Proč někdy mnoho pomoci nepřináší vděk?


Stalo se vám někdy, že jste se mohli pro někoho přetrhnout, ale přišla kritika a nevděk? Když se podíváme na někoho, kdo extrémně pomáhá, a na druhé straně někoho, kdo je nevděčný, zdá se zřejmé, kdo je tu dobrý a kdo špatný. Co když ale pomyslné „máslo na hlavě“ může mít v takovém případě i ten, kdo až příliš pomáhá?

celý článek

Dalibor Herbrich: Náskok budou mít firmy, které dají mladým prostor se učit


S Daliborem Herbrichem z QuickJOBS o tom, jaké to je rozjíždět startup, který má silnou konkurenci? Jaký je pohled dnešní mladé generace na práci a jak to jako zaměstnavatel využít? Co by se starší generace mohla naučit od té mladé a naopak?

celý článek