O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví

Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět? A jak ty hlavní důvody, které nám stojí v cestě, u sebe či ostatních odstranit?O tom si povídala Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.„Majitel ví, že pokud chce dosahovat výsledků, musí své lidi vzdělávat. Často se ovšem stává, že se zaměstnanec bojí o nějakou vzdělávací akci projevit zájem. Proč? Vypadal by totiž přece, že to neumí. A šéf by si hned začal myslet, že to neuměl ani posledních pět let a platil ho tedy úplně zbytečně. Z takového povědomí pak vzniká úplně zbytečně jakási bláznivá hra. Technici a obchodníci se aktivně vzdělávají zcela běžně, stejně tak by měli i manažeři a personalisté.”
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete, aby vaši vedoucí lépe znali své lidi?


Pak vás budou zajímat naše interní semináře pro vedoucí pracovníky. Když vedoucí zná své lidi, ví přesně, jak jim pomoct se rychle zlepšovat.


O lidech: Proč lidé nedodržují pravidla a jak to změnit


V praxi se v Performii setkáváme s tím, že manažeři a šéfové firem někdy neví, jak zařídit, aby jejich lidé dodržovali pravidla. I proto si Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou posvítily na to, co dělat, když někdo nedodržuje pravidla – kdy lpět na jejich dodržování a kdy je možné polevit. A taky se podívaly na to, jak nejsnáze pravidla do jakékoli skupiny zavést a co je pro to naprosto zásadní.

celý článek

O lidech: 3 důvody, proč ztrácíme sebedůvěru, a návod na to, jak ji vždy znovu najít


Proč někdy bezdůvodně ztrácíme sebedůvěru? Jaký vliv na nás má okolí a jak se od něj nenechat zviklat? Co dělat, když se začneme srovnávat s ostatními a jak se zbavit negativních myšlenek o nás samotných? A jak můžeme dobré sebevědomí pěstovat už u dětí?

celý článek

Gabriela Mrkvicová: Když se člověk něčeho bojí, měl by to hlavně zkusit


Podle čeho má člověk poznat, na co má talent? Je schopnost komunikovat s kýmkoli a kdykoli vrozená? Jaký je fígl pro ty, komu navazování vztahů a komunikace celkově tolik nejde? A proč je v dnešní době vůbec zapotřebí propojovat se s ostatními? O tom si Barbora Hartmannová povídala s Gabrielou Mrkvicovou.

celý článek

Renata Krutská: 12 let ve firmě? Teprve se rozjíždím


Dělat jednu práci 12 let ve stejné firmě a nevyhořet? Mnohým se to zdá jako nemožné, ale Renata Krutská, konzultantka a obchodnice z Performie, říká, že je teprve v první třetině.

celý článek