Jak se správně rozloučit se zaměstnancem

Také jste někdy měli pocit, že někdo do vašeho týmu úplně nepatří, ale nedokázali jste přesně pojmenovat, proč?

Pak vás bude zajímat, jak poznat, že je vaše pozorování správné a nejde jen o vaše dojmy. Jak se správně rozloučit s někým, jehož odchod není nijak dramatický, a jak naopak dobře zvládnout odchod někoho, s kým to bylo velmi náročné? Proč je dobré, aby byl odchod člověka z firmy rychlý a jaké „kouzlo“ na výstupním pohovoru může všechno hodně vylepšit?

O tom si povídala Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.„Člověk po podání výpovědi už nemá pozornost na produkci ve firmě, už nemá pozornost na budoucnosti firmy, ale zaměřuje se na hledání nové práce, na svou vlastní budoucnost mimo firmu. Nemám proto dobré zkušenosti s dlouhými odchody a s dlouhou výpovědní lhůtou. I když to tak na první pohled nevypadá, tak ten člověk má opravdu pozornost jinde a ubývá mu nadšení, ubývá mu tempo. Pokud se tedy chcete loučit v dobrém, ukončete to rychle, ukončete to v tu chvíli, kdy je všechno fajn. Aby se vám potěch třeba dvou měsících nezdálo, že už neprodukuje tak dobře, jako dříve, a to loučení nebylo nepříjemné.“
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Kteří lidé vašemu týmu opravdu pomáhají a kteří ho napak brzdí?

Přijťe to zjistit na náš klíčový seminář.


O lidech: Jak mluvit o nepříjemných věcech


Proč je vlastně špatně, když kolegovi neřeknu přímo, že se mi něco nelíbí, ale řeknu to někomu jinému? Proč by schopnost dobré komunikace i v nepříjemných situacích měl mít manažer, který vede lidi? A jak zní tři body návodu, jak se na nepohodlné rozhovory připravit?

celý článek

Svatava Kovářová: Chcete mít úspěšné dítě? Dejte mu co nejvíce zážitků a zapojte ho


Kam se ztrácí motivace dětí chodit do školy? Jak se pozná opravdu dobrá škola? Proč dvojky z chování ničemu nepomůžou a jak by se problémy měly řešit ve škole i v pracovním týmu? O tom mluvila Lucie Spáčilová se Svatavou Kovářovou ze škol BASIC.

celý článek

O lidech: 7 kroků, jak zlepšit svou kariéru a být na svou práci hrdý


Proč kariéra nemusí nutně tkvět ve šplhání po žebříčku do čím dál vyšších pozic a proč bychom ji měli chtít zlepšovat? Co když je pro nás práce jen prostředkem pro to, jak po práci žít? Odpovědi na tyto otázky a navíc 7 kroků k tomu, jak být na svou práci hrdý/á, najdete v tomto díle podcastu.

celý článek

O lidech: Jak vzbudit respekt


Co to respekt vůbec je a proč nám na tom, abychom ho u ostatních vzbuzovali, tolik záleží? Jak to souvisí se sebedůvěrou? Jak být respektován i s minimálními zkušenostmi a jak přesvědčit o své kvalitě i starší kolegy? A jaké je to nejúčinnější kouzlo, které nám pomůže získat si u lidí uznání?

celý článek