Jak se správně rozloučit se zaměstnancem

Také jste někdy měli pocit, že někdo do vašeho týmu úplně nepatří, ale nedokázali jste přesně pojmenovat, proč?

Pak vás bude zajímat, jak poznat, že je vaše pozorování správné a nejde jen o vaše dojmy. Jak se správně rozloučit s někým, jehož odchod není nijak dramatický, a jak naopak dobře zvládnout odchod někoho, s kým to bylo velmi náročné? Proč je dobré, aby byl odchod člověka z firmy rychlý a jaké „kouzlo“ na výstupním pohovoru může všechno hodně vylepšit?

O tom si povídala Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.„Člověk po podání výpovědi už nemá pozornost na produkci ve firmě, už nemá pozornost na budoucnosti firmy, ale zaměřuje se na hledání nové práce, na svou vlastní budoucnost mimo firmu. Nemám proto dobré zkušenosti s dlouhými odchody a s dlouhou výpovědní lhůtou. I když to tak na první pohled nevypadá, tak ten člověk má opravdu pozornost jinde a ubývá mu nadšení, ubývá mu tempo. Pokud se tedy chcete loučit v dobrém, ukončete to rychle, ukončete to v tu chvíli, kdy je všechno fajn. Aby se vám potěch třeba dvou měsících nezdálo, že už neprodukuje tak dobře, jako dříve, a to loučení nebylo nepříjemné.“
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Kteří lidé vašemu týmu opravdu pomáhají a kteří ho napak brzdí?

Přijťe to zjistit na náš klíčový seminář.


Marcel Klaus: Kdybychom lidi neodměňovali za výkon, tak už tu nejsme


Marcel Klaus začínal ve stodole a dnes má jeho firma Klaus Timber již tři provozovny a za poslední 3 roky vyrostla z 200 zaměstnanců na bezmála 400. Jak to dělá, že se mu tak daří?

celý článek

O lidech: Když si soukromí bereme do práce a práci domů


I když se v práci můžeme snažit sebevíc, často nás rozptyluje něco, co řešíme doma. A domů si zase nosíme problémy z práce. Jak bychom tyhle oblasti měli mít ideálně vyvážené, aby se nám dařilo „na všech frontách“?

celý článek

O lidech: MLADÁ GENERACE - Je to s ní opravdu tak marné?


„Mladí dneska nechtějí pracovat.“ „Ti mladí nic nevydrží.“ „Mladá generace se nedokáže soustředit.“ To jsou věty, které ve spojitosti s mladou generací nezřídka slýcháme či čteme. Opravdu je to s nimi tak marné?

celý článek

O lidech: Hana Slačálková - Jak ztratit kandidáta v pěti krocích


Z nedávného průzkumu společnosti Performia vyplynulo, že české firmy stále nejvíc trápí nedostatek kvalitních kandidátů. Na druhé straně stále existuje nemálo detailů, kterými firmy uchazeče odrazují. O pěti nejčastějších z nich si Barbora Hartmannová povídala se svou kolegyní, trenérkou seminářů o náboru zaměstnanců a budování týmů a personalistkou společnosti Performia, Hanou Slačálkovou.

celý článek