O lidech: Když je šéf důvodem k odchodu

První příčky důvodů odchodu zaměstnanců z firem si už dlouhou dobu drží nespokojenost se šéfem. Proč vlastně lidé opouštějí svého šéfa spíše než samotnou firmu? Jaké věci by měl šéf dodržet, aby od sebe lidi neodrazoval? A co by mohl udělat zaměstnanec pro to, aby jeho vztah s nadřízeným fungoval dobře a odcházet vůbec nemusel? O tom si povídala Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.“Hlavní náplní práce šéfa je směrovat pozornost lidí na jejich výsledky. Bavíme se vlastně o jejich produktu. Nebavíme se pouze o celkovém výsledku celé firmy, protože každá pozice má svůj vlastní výstup jasně definovatelný – ať už je to u klienta nebo v rámci spolupráce uvnitř týmu. Nejvíce, co šéf může přinést do fungování firmy je: definovat, orientovat lidi na výsledek a za to je odměňovat.”
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek

Dalibor Herbrich: Náskok budou mít firmy, které dají mladým prostor se učit


S Daliborem Herbrichem z QuickJOBS o tom, jaké to je rozjíždět startup, který má silnou konkurenci? Jaký je pohled dnešní mladé generace na práci a jak to jako zaměstnavatel využít? Co by se starší generace mohla naučit od té mladé a naopak?

celý článek

O lidech: Lidi jsou problém. Kdo ho bude řešit?


Když sestavujete firemní strategii, jak se díváte na oblast „lidé“? Je to jen nákladová položka plná administrativy, nebo zásadní bod k diskusi? Jak by to mělo být a proč pravěké HR v moderní době nepřežije?

celý článek

LUCIE SPÁČILOVÁ: Přála bych si, aby šéfové věděli, jak zásadní je znát své lidi


Lucie Spáčilová je pravidelnou součástí podcastu O lidech jako odborník, tentokrát ji ale Barbora Hartmannová vyzpovídala jako hosta a společně se podívaly na její začátky, na to, jak si stále udržuje nadhled a kreativitu a jak to dělá, že má v týmu hned několik lidí déle než 10 let.

celý článek