O lidech: Lidi jsou problém. Kdo ho bude řešit?

Když sestavujete firemní strategii, jak se díváte na oblast „lidé“? Je to jen nákladová položka plná administrativy, nebo zásadní bod k diskusi? Jak by to mělo být a proč pravěké HR v moderní době nepřežije? Proč se často šéfové nechtějí zabývat lidmi? A kdy je ten pravý čas svěřit nábor a starost o lidi někomu, kdo nedělá spoustu dalších věcí? Tento díl určený šéfům firem i personalistům natočila Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.“Lidi nejsou problém. Problémem je, když nevíme, jak ty lidi vybrat. Personalisté, pokud se ve firmě necítíte důležitost své role, chtěli byste více ovlivňovat prosperitu firmy a cítíte potřebu toto změnit, můžete. Je třeba mít správné know-how a je třeba vědět, jak pracovat strategicky. Stejně tak šéfové, pokud si myslíte, že jsou personalisté pouze nákladová položka, dobře si zmapujte odkud vám nejčastěji proudí problémy. Zjistíte, že to jsou právě lidé.”
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete vědět, jakou roli by měl personalista hrát ve firmě?


Pak vás bude zajímat koncept manažera pro produktivitu personálu
(PPM = Personnel Productivity Manager).


O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek

Dalibor Herbrich: Náskok budou mít firmy, které dají mladým prostor se učit


S Daliborem Herbrichem z QuickJOBS o tom, jaké to je rozjíždět startup, který má silnou konkurenci? Jaký je pohled dnešní mladé generace na práci a jak to jako zaměstnavatel využít? Co by se starší generace mohla naučit od té mladé a naopak?

celý článek

O lidech: Když je šéf důvodem k odchodu


První příčky důvodů odchodu zaměstnanců z firem si už dlouhou dobu drží nespokojenost se šéfem. Proč vlastně lidé opouštějí svého šéfa spíše než samotnou firmu?

celý článek

LUCIE SPÁČILOVÁ: Přála bych si, aby šéfové věděli, jak zásadní je znát své lidi


Lucie Spáčilová je pravidelnou součástí podcastu O lidech jako odborník, tentokrát ji ale Barbora Hartmannová vyzpovídala jako hosta a společně se podívaly na její začátky, na to, jak si stále udržuje nadhled a kreativitu a jak to dělá, že má v týmu hned několik lidí déle než 10 let.

celý článek