O lidech: Lidi jsou problém. Kdo ho bude řešit?

Když sestavujete firemní strategii, jak se díváte na oblast „lidé“? Je to jen nákladová položka plná administrativy, nebo zásadní bod k diskusi? Jak by to mělo být a proč pravěké HR v moderní době nepřežije? Proč se často šéfové nechtějí zabývat lidmi? A kdy je ten pravý čas svěřit nábor a starost o lidi někomu, kdo nedělá spoustu dalších věcí? Tento díl určený šéfům firem i personalistům natočila Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.“Lidi nejsou problém. Problémem je, když nevíme, jak ty lidi vybrat. Personalisté, pokud se ve firmě necítíte důležitost své role, chtěli byste více ovlivňovat prosperitu firmy a cítíte potřebu toto změnit, můžete. Je třeba mít správné know-how a je třeba vědět, jak pracovat strategicky. Stejně tak šéfové, pokud si myslíte, že jsou personalisté pouze nákladová položka, dobře si zmapujte odkud vám nejčastěji proudí problémy. Zjistíte, že to jsou právě lidé.”
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete vědět, jakou roli by měl personalista hrát ve firmě?


Pak vás bude zajímat koncept manažera pro produktivitu personálu
(PPM = Personnel Productivity Manager).


O lidech: Proč lidé nedodržují pravidla a jak to změnit


V praxi se v Performii setkáváme s tím, že manažeři a šéfové firem někdy neví, jak zařídit, aby jejich lidé dodržovali pravidla. I proto si Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou posvítily na to, co dělat, když někdo nedodržuje pravidla – kdy lpět na jejich dodržování a kdy je možné polevit. A taky se podívaly na to, jak nejsnáze pravidla do jakékoli skupiny zavést a co je pro to naprosto zásadní.

celý článek

O lidech: 3 důvody, proč ztrácíme sebedůvěru, a návod na to, jak ji vždy znovu najít


Proč někdy bezdůvodně ztrácíme sebedůvěru? Jaký vliv na nás má okolí a jak se od něj nenechat zviklat? Co dělat, když se začneme srovnávat s ostatními a jak se zbavit negativních myšlenek o nás samotných? A jak můžeme dobré sebevědomí pěstovat už u dětí?

celý článek

Gabriela Mrkvicová: Když se člověk něčeho bojí, měl by to hlavně zkusit


Podle čeho má člověk poznat, na co má talent? Je schopnost komunikovat s kýmkoli a kdykoli vrozená? Jaký je fígl pro ty, komu navazování vztahů a komunikace celkově tolik nejde? A proč je v dnešní době vůbec zapotřebí propojovat se s ostatními? O tom si Barbora Hartmannová povídala s Gabrielou Mrkvicovou.

celý článek

Renata Krutská: 12 let ve firmě? Teprve se rozjíždím


Dělat jednu práci 12 let ve stejné firmě a nevyhořet? Mnohým se to zdá jako nemožné, ale Renata Krutská, konzultantka a obchodnice z Performie, říká, že je teprve v první třetině.

celý článek