O lidech: Musí mít šéf rád lidi?

Jaká vlastnost šéfa je vzhledem k vedení lidí nejdůležitější? Musí mít každý šéf nutně rád lidi? Co může v týmu způsobit šéf „ranař“, který se o pocity svých lidí příliš nezajímá? Je naopak šéf, který je empatický a neustále řeší, jak se jeho lidé cítí, lepší? Existuje nějaký fígl na to, aby manažer lidi příliš řešit nemusel? A co by šéf měl dělat, aby to měl s lidmi snazší? O tom všem si povídala Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.„Každý šéf má trochu tendenci posuzovat ostatní lidi podle sebe. Ale lidé jsou různí. Takže když jsem šéf, který je přímý, úderný a jde rovnou k věci, rád jednám s lidmi, kteří jsou taky takoví. Ale jen ta část týmu, která je mi podobná, bude v pohodě a bude to fungovat. U některých zaměstnanců může ale takové jednání vyvolat nepříjemné pocity, protože není každý takový jako já. Ty lidi v týmu, kterým tohle jednání nevyhovuje, kteří jsou možná trochu citlivější, to může v práci úplně zastavit.“
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem a jejich motivaci?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: Když si soukromí bereme do práce a práci domů


I když se v práci můžeme snažit sebevíc, často nás rozptyluje něco, co řešíme doma. A domů si zase nosíme problémy z práce. Jak bychom tyhle oblasti měli mít ideálně vyvážené, aby se nám dařilo „na všech frontách“?

celý článek

O lidech: MLADÁ GENERACE - Je to s ní opravdu tak marné?


„Mladí dneska nechtějí pracovat.“ „Ti mladí nic nevydrží.“ „Mladá generace se nedokáže soustředit.“ To jsou věty, které ve spojitosti s mladou generací nezřídka slýcháme či čteme. Opravdu je to s nimi tak marné?

celý článek

O lidech: Hana Slačálková - Jak ztratit kandidáta v pěti krocích


Z nedávného průzkumu společnosti Performia vyplynulo, že české firmy stále nejvíc trápí nedostatek kvalitních kandidátů. Na druhé straně stále existuje nemálo detailů, kterými firmy uchazeče odrazují. O pěti nejčastějších z nich si Barbora Hartmannová povídala se svou kolegyní, trenérkou seminářů o náboru zaměstnanců a budování týmů a personalistkou společnosti Performia, Hanou Slačálkovou.

celý článek

O lidech: Eva Čejková - Úspěšný podnikatel musí být blázen s talentem na lidi


S Evou Čejkovou o jejích zkušenostech s vedením lidí, o tom, zda se lidé dají rozdělit na vizionáře a ty, kdo vize realizují, nebo o tom, jak předat lidem své nadšení a zda je lepší pracovat se ženami, nebo s muži.

celý článek