O lidech: Musí mít šéf rád lidi?

Jaká vlastnost šéfa je vzhledem k vedení lidí nejdůležitější? Musí mít každý šéf nutně rád lidi? Co může v týmu způsobit šéf „ranař“, který se o pocity svých lidí příliš nezajímá? Je naopak šéf, který je empatický a neustále řeší, jak se jeho lidé cítí, lepší? Existuje nějaký fígl na to, aby manažer lidi příliš řešit nemusel? A co by šéf měl dělat, aby to měl s lidmi snazší? O tom všem si povídala Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.„Každý šéf má trochu tendenci posuzovat ostatní lidi podle sebe. Ale lidé jsou různí. Takže když jsem šéf, který je přímý, úderný a jde rovnou k věci, rád jednám s lidmi, kteří jsou taky takoví. Ale jen ta část týmu, která je mi podobná, bude v pohodě a bude to fungovat. U některých zaměstnanců může ale takové jednání vyvolat nepříjemné pocity, protože není každý takový jako já. Ty lidi v týmu, kterým tohle jednání nevyhovuje, kteří jsou možná trochu citlivější, to může v práci úplně zastavit.“
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem a jejich motivaci?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: Jak vzbudit respekt


Co to respekt vůbec je a proč nám na tom, abychom ho u ostatních vzbuzovali, tolik záleží? Jak to souvisí se sebedůvěrou? Jak být respektován i s minimálními zkušenostmi a jak přesvědčit o své kvalitě i starší kolegy? A jaké je to nejúčinnější kouzlo, které nám pomůže získat si u lidí uznání?

celý článek

O lidech: Jsou lidé nahraditelní?


Ve výročním 100. dílu podcastu se Lucie Spáčilová a Barbora Hartmannová věnují zásadní otázce, která už nejednou ve spojení s lidmi zazněla. V souvislosti s intenzivním nástupem umělé inteligence ale rezonuje mnohem více. Je možné, že některé lidi moderní technologie nahradí?

celý článek

O lidech: Proč někdy mnoho pomoci nepřináší vděk?


Stalo se vám někdy, že jste se mohli pro někoho přetrhnout, ale přišla kritika a nevděk? Když se podíváme na někoho, kdo extrémně pomáhá, a na druhé straně někoho, kdo je nevděčný, zdá se zřejmé, kdo je tu dobrý a kdo špatný. Co když ale pomyslné „máslo na hlavě“ může mít v takovém případě i ten, kdo až příliš pomáhá?

celý článek

O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek