Předsudky v náboru

„Matky po rodičovské budou pořád doma s nemocnými dětmi.“

„Starší lidé nestíhají tempo mladého týmu.“

„Člověk bez zkušeností v oboru nám toho moc nepřinese.“

„Lidé těsně po škole k nám půjdou jen načerpat zkušenosti pro následující zaměstnavatele.“

„Ti, kdo jsou na pozici překvalifikovaní, se na nižší pozici nehodí.“

Nejen to jsou typické předsudky, které mnozí zaměstnavatelé při náboru nováčků mají. Jak se k nim postavit a jak můžeme díky našemu postoji získat náskok?

O tom si Barbora Hartmannová povídala s Lucií Spáčilovou.„Je dobré odsunout předsudky stranou a opravdu si uvědomit, že to není reálné, ale je to jen předsudek. A je nutné si říct, co na obsazované pozici opravdu potřebujeme, co ta pozice obnáší. Jestli by třeba šlo operovat s pracovní dobou, pokud bych chtěla přijmout maminku po mateřské. Ale musím se na to úpřímně podívat a definovat si tu pozici, pak třeba zjistím, že mám mnohem větší možnosti a že ty předsudky můžu úplně v pohodě odhodit.“
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Jak vytvořit a také udržet skvělý tým?

Právě na tohle téma pro vás máme dvoudenní seminář.


O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek

Dalibor Herbrich: Náskok budou mít firmy, které dají mladým prostor se učit


S Daliborem Herbrichem z QuickJOBS o tom, jaké to je rozjíždět startup, který má silnou konkurenci? Jaký je pohled dnešní mladé generace na práci a jak to jako zaměstnavatel využít? Co by se starší generace mohla naučit od té mladé a naopak?

celý článek

O lidech: Lidi jsou problém. Kdo ho bude řešit?


Když sestavujete firemní strategii, jak se díváte na oblast „lidé“? Je to jen nákladová položka plná administrativy, nebo zásadní bod k diskusi? Jak by to mělo být a proč pravěké HR v moderní době nepřežije?

celý článek

O lidech: Když je šéf důvodem k odchodu


První příčky důvodů odchodu zaměstnanců z firem si už dlouhou dobu drží nespokojenost se šéfem. Proč vlastně lidé opouštějí svého šéfa spíše než samotnou firmu?

celý článek