Předsudky v náboru

„Matky po rodičovské budou pořád doma s nemocnými dětmi.“

„Starší lidé nestíhají tempo mladého týmu.“

„Člověk bez zkušeností v oboru nám toho moc nepřinese.“

„Lidé těsně po škole k nám půjdou jen načerpat zkušenosti pro následující zaměstnavatele.“

„Ti, kdo jsou na pozici překvalifikovaní, se na nižší pozici nehodí.“

Nejen to jsou typické předsudky, které mnozí zaměstnavatelé při náboru nováčků mají. Jak se k nim postavit a jak můžeme díky našemu postoji získat náskok?

O tom si Barbora Hartmannová povídala s Lucií Spáčilovou.„Je dobré odsunout předsudky stranou a opravdu si uvědomit, že to není reálné, ale je to jen předsudek. A je nutné si říct, co na obsazované pozici opravdu potřebujeme, co ta pozice obnáší. Jestli by třeba šlo operovat s pracovní dobou, pokud bych chtěla přijmout maminku po mateřské. Ale musím se na to úpřímně podívat a definovat si tu pozici, pak třeba zjistím, že mám mnohem větší možnosti a že ty předsudky můžu úplně v pohodě odhodit.“
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Jak vytvořit a také udržet skvělý tým?

Právě na tohle téma pro vás máme dvoudenní seminář.


Gabriela Mrkvicová: Když se člověk něčeho bojí, měl by to hlavně zkusit


Podle čeho má člověk poznat, na co má talent? Je schopnost komunikovat s kýmkoli a kdykoli vrozená? Jaký je fígl pro ty, komu navazování vztahů a komunikace celkově tolik nejde? A proč je v dnešní době vůbec zapotřebí propojovat se s ostatními? O tom si Barbora Hartmannová povídala s Gabrielou Mrkvicovou.

celý článek

Renata Krutská: 12 let ve firmě? Teprve se rozjíždím


Dělat jednu práci 12 let ve stejné firmě a nevyhořet? Mnohým se to zdá jako nemožné, ale Renata Krutská, konzultantka a obchodnice z Performie, říká, že je teprve v první třetině.

celý článek

O lidech: Jak mluvit o nepříjemných věcech


Proč je vlastně špatně, když kolegovi neřeknu přímo, že se mi něco nelíbí, ale řeknu to někomu jinému? Proč by schopnost dobré komunikace i v nepříjemných situacích měl mít manažer, který vede lidi? A jak zní tři body návodu, jak se na nepohodlné rozhovory připravit?

celý článek

Svatava Kovářová: Chcete mít úspěšné dítě? Dejte mu co nejvíce zážitků a zapojte ho


Kam se ztrácí motivace dětí chodit do školy? Jak se pozná opravdu dobrá škola? Proč dvojky z chování ničemu nepomůžou a jak by se problémy měly řešit ve škole i v pracovním týmu? O tom mluvila Lucie Spáčilová se Svatavou Kovářovou ze škol BASIC.

celý článek