Předsudky v náboru

„Matky po rodičovské budou pořád doma s nemocnými dětmi.“

„Starší lidé nestíhají tempo mladého týmu.“

„Člověk bez zkušeností v oboru nám toho moc nepřinese.“

„Lidé těsně po škole k nám půjdou jen načerpat zkušenosti pro následující zaměstnavatele.“

„Ti, kdo jsou na pozici překvalifikovaní, se na nižší pozici nehodí.“

Nejen to jsou typické předsudky, které mnozí zaměstnavatelé při náboru nováčků mají. Jak se k nim postavit a jak můžeme díky našemu postoji získat náskok?

O tom si Barbora Hartmannová povídala s Lucií Spáčilovou.„Je dobré odsunout předsudky stranou a opravdu si uvědomit, že to není reálné, ale je to jen předsudek. A je nutné si říct, co na obsazované pozici opravdu potřebujeme, co ta pozice obnáší. Jestli by třeba šlo operovat s pracovní dobou, pokud bych chtěla přijmout maminku po mateřské. Ale musím se na to úpřímně podívat a definovat si tu pozici, pak třeba zjistím, že mám mnohem větší možnosti a že ty předsudky můžu úplně v pohodě odhodit.“
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Jak vytvořit a také udržet skvělý tým?

Právě na tohle téma pro vás máme dvoudenní seminář.


O lidech: Výkonný, ale na zabití


Představte si třeba obchodníka, který nosí objednávky s vysokými čísly, pravidelně trhá rekordy, s kolegy v administrativě ale nevyjde, nedodržuje pravidla a požaduje výjimky, protože ví, že je nejlepší. Měli bychom si ho nechat, nebo se ho pro dobro týmu raději zbavit?

celý článek

O lidech: Marta Machovská - Zodpovědnost člověka začíná výchovou


Když se řekne „zodpovědnost“, napadne vás také, že to souvisí s tím, že člověk za něco nese vinu? Pak vás nejspíš Marta Machovská, konzultantka, trenérka seminářů a ředitelka moravské pobočky Performie, přesvědčí o tom, že je to trochu jinak.

celý článek

O lidech: Práce s lidmi: Kdo se na ni vlastně hodí?


„Mám rád práci s lidmi,“ slýcháme často od uchazečů na pohovorech. Co to ale doopravdy znamená, to už tak jasné není. Jde o práci, kde na mě denně mluví desítky cizích lidí, nebo o práci v menším týmu v kanceláři? Jak u sebe poznat, jestli jsem doopravdy typ člověka stavěného na práci s lidmi?

celý článek

O lidech: Jak se mám donutit, když se mi nechce


Co nás brzdí, když máme nějaký sen, ale i přesto se nedonutíme začít jej realizovat? Kde se vlastně bere pocit, že se nám do něčeho nechce, když víme, že na konci nás čeká dobrý pocit? Jaký je recept na to, jak se do věcí opravdu pustit? A jak v tom pomoct i ostatním?

celý článek