O lidech: 3 důvody, proč ztrácíme sebedůvěru, a návod na to, jak ji vždy znovu najít

 Proč někdy bezdůvodně ztrácíme sebedůvěru? Jaký vliv na nás má okolí a jak se od něj nenechat zviklat? Co dělat, když se začneme srovnávat s ostatními a jak se zbavit negativních myšlenek o nás samotných? A jak můžeme dobré sebevědomí pěstovat už u dětí?O tom si Barbora Hartmannová povídala s Lucií Spáčilovou.

OCENĚNÍ: EP Firemní podcast roku 2024 – 2. místo v kategorii Dlouhodobý přínos„Znám i takové lidi, kteří jsou velmi úspěšní a hodně toho zvládli, a přesto trpí nedostatkem sebedůvěry. Často jde o znehodnocení, které buď dostávali v minulosti nebo stále dostávají. Většinou je lidé, kteří jsou jim blízcí a na kterých jim záleží, upozorňují, že nejsou až tak dobří a že by něčeho nemuseli dosáhnout. I drobné poznámky od přátel mohou člověka nalomit. Ti lidé to nemyslí zle, příčina je většinou v jejich vlastním selhání.”
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište přímo Báře na hartmannova@performia.cz

Chcete lépe rozumět sami sobě a díky tomu i svému okolí?


Pak vás bude zajímat seminář Poznej svůj skutečný potenciál.


O lidech: Proč lidé nedodržují pravidla a jak to změnit


V praxi se v Performii setkáváme s tím, že manažeři a šéfové firem někdy neví, jak zařídit, aby jejich lidé dodržovali pravidla. I proto si Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou posvítily na to, co dělat, když někdo nedodržuje pravidla – kdy lpět na jejich dodržování a kdy je možné polevit. A taky se podívaly na to, jak nejsnáze pravidla do jakékoli skupiny zavést a co je pro to naprosto zásadní.

celý článek

Gabriela Mrkvicová: Když se člověk něčeho bojí, měl by to hlavně zkusit


Podle čeho má člověk poznat, na co má talent? Je schopnost komunikovat s kýmkoli a kdykoli vrozená? Jaký je fígl pro ty, komu navazování vztahů a komunikace celkově tolik nejde? A proč je v dnešní době vůbec zapotřebí propojovat se s ostatními? O tom si Barbora Hartmannová povídala s Gabrielou Mrkvicovou.

celý článek

Renata Krutská: 12 let ve firmě? Teprve se rozjíždím


Dělat jednu práci 12 let ve stejné firmě a nevyhořet? Mnohým se to zdá jako nemožné, ale Renata Krutská, konzultantka a obchodnice z Performie, říká, že je teprve v první třetině.

celý článek

O lidech: Jak mluvit o nepříjemných věcech


Proč je vlastně špatně, když kolegovi neřeknu přímo, že se mi něco nelíbí, ale řeknu to někomu jinému? Proč by schopnost dobré komunikace i v nepříjemných situacích měl mít manažer, který vede lidi? A jak zní tři body návodu, jak se na nepohodlné rozhovory připravit?

celý článek