Svatava Kovářová: Chcete mít úspěšné dítě? Dejte mu co nejvíce zážitků a zapojte ho

Kam se ztrácí motivace dětí chodit do školy? Jak se pozná opravdu dobrá škola? Proč dvojky z chování ničemu nepomůžou a jak by se problémy měly řešit ve škole i v pracovním týmu? Proč si i v sedmé třídě potřebují děti hrát? A jak vychovat šťastné a úspěšné děti? O tom mluvila Lucie Spáčilová se Svatavou Kovářovou, zakladatelkou školky a školy BASIC.
 

OCENĚNÍ: EP Firemní podcast roku 2024 – 2. místo v kategorii Dlouhodobý přínos.O školce a škole BASIC si více přečtete tady.


„Co bych doporučila rodičům? Pokud bych to brala od toho nejútlejšího dětství, tak určitě dávat dětem prostor, aby byly aktivní, aby pomáhaly a měly co nejvíce zkušeností a zážitků. To znamená – opravdu se těm dětem věnovat. A když vybírají mateřskou školu, popřípadě základní školu, tak opravdu najít tu, která bude co nejvíce vyhovovat jejich stylu života a výchovy, to je taky velice důležité.”
Svatava Kovářová, zakladatelka a ředitelka školky a školy BASIC

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete vědět, jak mít tým plný šikovných zaměstnanců, ať už patří k jakékoli generaci?


Pak vás bude zajímat seminář Jak vytvořit a udržet skvělý tým.


O lidech: Jak mluvit o nepříjemných věcech


Proč je vlastně špatně, když kolegovi neřeknu přímo, že se mi něco nelíbí, ale řeknu to někomu jinému? Proč by schopnost dobré komunikace i v nepříjemných situacích měl mít manažer, který vede lidi? A jak zní tři body návodu, jak se na nepohodlné rozhovory připravit?

celý článek

O lidech: 7 kroků, jak zlepšit svou kariéru a být na svou práci hrdý


Proč kariéra nemusí nutně tkvět ve šplhání po žebříčku do čím dál vyšších pozic a proč bychom ji měli chtít zlepšovat? Co když je pro nás práce jen prostředkem pro to, jak po práci žít? Odpovědi na tyto otázky a navíc 7 kroků k tomu, jak být na svou práci hrdý/á, najdete v tomto díle podcastu.

celý článek

O lidech: Jak vzbudit respekt


Co to respekt vůbec je a proč nám na tom, abychom ho u ostatních vzbuzovali, tolik záleží? Jak to souvisí se sebedůvěrou? Jak být respektován i s minimálními zkušenostmi a jak přesvědčit o své kvalitě i starší kolegy? A jaké je to nejúčinnější kouzlo, které nám pomůže získat si u lidí uznání?

celý článek

O lidech: Jsou lidé nahraditelní?


Ve výročním 100. dílu podcastu se Lucie Spáčilová a Barbora Hartmannová věnují zásadní otázce, která už nejednou ve spojení s lidmi zazněla. V souvislosti s intenzivním nástupem umělé inteligence ale rezonuje mnohem více. Je možné, že některé lidi moderní technologie nahradí?

celý článek