Hana Slačálková - Zásadní ingredience úspěšného výběrového řízení

Kromě toho, že přednáší na téma budování úspěšných pracovních týmů, pomáhá také českým firmám pravidelně s výběrovými řízeními. Rukama jí za poslední 3 roky prošlo neuvěřitelných 7 000 uchazečů.

Jak je možné obsadit pozici za dva dny a co ve výběru odlišuje úspěšné firmy od těch ostatních? Co je největší překážkou hladkého průběhu „výběrka“, a co naopak výrazně pomáhá? A jaké jsou největší nešvary, které děsí kandidáty? 

O tom mluvila Barbora Hartmannová se svou kolegyní Hanou Slačálkovou.



„Někdy mi klienti říkají: »No a co třeba toho kandidáta na pohovoru dostat pod tlak?« Tak to je takový neduh, protože ti personalisté a šéfové si neuvědomují, že kandidát neví, že je to jen zkouška. Že ten šéf třeba není blázen, ale že se ptá jen proto, aby viděl tu reakci, aby viděl, co se stane. A když se ten šéf zeptá na nějakou špatnou otázku, na kterou by se ptát neměl, nebo má nepřiměřenou reakci, tak už si ten kandidát říká: »Kdo ví, jak to v té firmě funguje a jestli tohle má být můj šéf, no tak to si nedovedu představit...«“
Hana Slačálková

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Při náboru je důležitá i značka zaměstnavatele. Víte jak ji vybudovat?

Přihlaste se na náš webinář zdarma!


O lidech: Jak vzbudit respekt


Co to respekt vůbec je a proč nám na tom, abychom ho u ostatních vzbuzovali, tolik záleží? Jak to souvisí se sebedůvěrou? Jak být respektován i s minimálními zkušenostmi a jak přesvědčit o své kvalitě i starší kolegy? A jaké je to nejúčinnější kouzlo, které nám pomůže získat si u lidí uznání?

celý článek

O lidech: Jsou lidé nahraditelní?


Ve výročním 100. dílu podcastu se Lucie Spáčilová a Barbora Hartmannová věnují zásadní otázce, která už nejednou ve spojení s lidmi zazněla. V souvislosti s intenzivním nástupem umělé inteligence ale rezonuje mnohem více. Je možné, že některé lidi moderní technologie nahradí?

celý článek

O lidech: Proč někdy mnoho pomoci nepřináší vděk?


Stalo se vám někdy, že jste se mohli pro někoho přetrhnout, ale přišla kritika a nevděk? Když se podíváme na někoho, kdo extrémně pomáhá, a na druhé straně někoho, kdo je nevděčný, zdá se zřejmé, kdo je tu dobrý a kdo špatný. Co když ale pomyslné „máslo na hlavě“ může mít v takovém případě i ten, kdo až příliš pomáhá?

celý článek

O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek