Jak z běžného zaměstnance udělat tahouna

Zajímalo vás někdy, jak ze svých lidí dostat více iniciativy, samostatnosti a ochoty jít za cíli, které si sami stanoví, protože prostě chtějí věci kolem sebe zlepšovat? Doufáte, že jednou nebudete muset některé své lidi pravidelně kontrolovat? Pokud máte ve firmě lidi, kteří už tam dávno být neměli, pak vás asi bude zajímat jiné téma. Máte-li ale na palubě lidi, kteří jsou vlastně ochotní pomáhat, snaží se a výsledky za nimi vidět jsou, pak své odpovědi na zmíněné otázky v tomto díle podcastu rozhodně najdete.

Barbora Hartmannová si o tom všem povídala s Lucií Spáčilovou.



„Když je člověk ve fázi ochotného vykonavače, je ochotný pracovat, ale je zvyklý dostávat úkoly a mít výčet činností, které je schopný každý den vykonávat. A my ho chceme posunout dál. Chceme aby sám iniciativně přemýšlel, co udělat, aby práce byla efektivnější. Chceme ho vlastně nasměrovat na ten výsledek.“
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete mít skvělý tým plný tahounů?

Máme pro vás klíčový seminář!


O lidech: Výkonný, ale na zabití


Představte si třeba obchodníka, který nosí objednávky s vysokými čísly, pravidelně trhá rekordy, s kolegy v administrativě ale nevyjde, nedodržuje pravidla a požaduje výjimky, protože ví, že je nejlepší. Měli bychom si ho nechat, nebo se ho pro dobro týmu raději zbavit?

celý článek

O lidech: Marta Machovská - Zodpovědnost člověka začíná výchovou


Když se řekne „zodpovědnost“, napadne vás také, že to souvisí s tím, že člověk za něco nese vinu? Pak vás nejspíš Marta Machovská, konzultantka, trenérka seminářů a ředitelka moravské pobočky Performie, přesvědčí o tom, že je to trochu jinak.

celý článek

O lidech: Práce s lidmi: Kdo se na ni vlastně hodí?


„Mám rád práci s lidmi,“ slýcháme často od uchazečů na pohovorech. Co to ale doopravdy znamená, to už tak jasné není. Jde o práci, kde na mě denně mluví desítky cizích lidí, nebo o práci v menším týmu v kanceláři? Jak u sebe poznat, jestli jsem doopravdy typ člověka stavěného na práci s lidmi?

celý článek

O lidech: Jak se mám donutit, když se mi nechce


Co nás brzdí, když máme nějaký sen, ale i přesto se nedonutíme začít jej realizovat? Kde se vlastně bere pocit, že se nám do něčeho nechce, když víme, že na konci nás čeká dobrý pocit? Jaký je recept na to, jak se do věcí opravdu pustit? A jak v tom pomoct i ostatním?

celý článek