Marcel Klaus: Kdybychom lidi neodměňovali za výkon, tak už tu nejsme

Marcel Klaus je zakladatel a majitel společnosti KLAUS Timber a.s., která sídlí v malém městě Kladrubce u Nepomuku a dnes je největším českým výrobcem dřevěných palet. Marcel Klaus začínal ve stodole a dnes má jeho firma již tři provozovny a za poslední 3 roky vyrostla z 200 zaměstnanců na bezmála 400. V roce 2022 se stal podnikatelem roku Plzeňského kraje a podporuje nejrůznějšími aktivitami i region, ve kterém společnost sídlí a on sám žije.

S Barborou Hartmannovou si povídali o jeho začátcích, o tom, jak v lidech vzbudit nadšení pro věc, co si myslí o benefitech a jak poznat, komu dát důvěru. Dotkli se i jeho pohledu na mladou generaci a na to, co je vlastně úspěch.“Každý, kdo chce někam růst, musí škrtnout pocit nenahraditelnosti, pocit, že si všechno samozřejmě nejlépe udělá sám. Tato fáze mi trvala několik let. Do stovky zaměstnanců to byl jeden příběh, od stovky jiný příběh. Tam už je třeba nějaká struktura a vy se na své vedoucí musíte umět spolehnout a neházet jim do toho vidle. A já o svých nejbližších lidech vůbec nepochybuji.”
Marcel Klaus

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


Renata Krutská: 12 let ve firmě? Teprve se rozjíždím


Dělat jednu práci 12 let ve stejné firmě a nevyhořet? Mnohým se to zdá jako nemožné, ale Renata Krutská, konzultantka a obchodnice z Performie, říká, že je teprve v první třetině.

celý článek

O lidech: Jak mluvit o nepříjemných věcech


Proč je vlastně špatně, když kolegovi neřeknu přímo, že se mi něco nelíbí, ale řeknu to někomu jinému? Proč by schopnost dobré komunikace i v nepříjemných situacích měl mít manažer, který vede lidi? A jak zní tři body návodu, jak se na nepohodlné rozhovory připravit?

celý článek

Svatava Kovářová: Chcete mít úspěšné dítě? Dejte mu co nejvíce zážitků a zapojte ho


Kam se ztrácí motivace dětí chodit do školy? Jak se pozná opravdu dobrá škola? Proč dvojky z chování ničemu nepomůžou a jak by se problémy měly řešit ve škole i v pracovním týmu? O tom mluvila Lucie Spáčilová se Svatavou Kovářovou ze škol BASIC.

celý článek

O lidech: 7 kroků, jak zlepšit svou kariéru a být na svou práci hrdý


Proč kariéra nemusí nutně tkvět ve šplhání po žebříčku do čím dál vyšších pozic a proč bychom ji měli chtít zlepšovat? Co když je pro nás práce jen prostředkem pro to, jak po práci žít? Odpovědi na tyto otázky a navíc 7 kroků k tomu, jak být na svou práci hrdý/á, najdete v tomto díle podcastu.

celý článek