Marcel Klaus: Kdybychom lidi neodměňovali za výkon, tak už tu nejsme

Marcel Klaus je zakladatel a majitel společnosti KLAUS Timber a.s., která sídlí v malém městě Kladrubce u Nepomuku a dnes je největším českým výrobcem dřevěných palet. Marcel Klaus začínal ve stodole a dnes má jeho firma již tři provozovny a za poslední 3 roky vyrostla z 200 zaměstnanců na bezmála 400. V roce 2022 se stal podnikatelem roku Plzeňského kraje a podporuje nejrůznějšími aktivitami i region, ve kterém společnost sídlí a on sám žije.

S Barborou Hartmannovou si povídali o jeho začátcích, o tom, jak v lidech vzbudit nadšení pro věc, co si myslí o benefitech a jak poznat, komu dát důvěru. Dotkli se i jeho pohledu na mladou generaci a na to, co je vlastně úspěch.“Každý, kdo chce někam růst, musí škrtnout pocit nenahraditelnosti, pocit, že si všechno samozřejmě nejlépe udělá sám. Tato fáze mi trvala několik let. Do stovky zaměstnanců to byl jeden příběh, od stovky jiný příběh. Tam už je třeba nějaká struktura a vy se na své vedoucí musíte umět spolehnout a neházet jim do toho vidle. A já o svých nejbližších lidech vůbec nepochybuji.”
Marcel Klaus

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek

Dalibor Herbrich: Náskok budou mít firmy, které dají mladým prostor se učit


S Daliborem Herbrichem z QuickJOBS o tom, jaké to je rozjíždět startup, který má silnou konkurenci? Jaký je pohled dnešní mladé generace na práci a jak to jako zaměstnavatel využít? Co by se starší generace mohla naučit od té mladé a naopak?

celý článek

O lidech: Lidi jsou problém. Kdo ho bude řešit?


Když sestavujete firemní strategii, jak se díváte na oblast „lidé“? Je to jen nákladová položka plná administrativy, nebo zásadní bod k diskusi? Jak by to mělo být a proč pravěké HR v moderní době nepřežije?

celý článek

O lidech: Když je šéf důvodem k odchodu


První příčky důvodů odchodu zaměstnanců z firem si už dlouhou dobu drží nespokojenost se šéfem. Proč vlastně lidé opouštějí svého šéfa spíše než samotnou firmu?

celý článek