O lidech: MLADÁ GENERACE - Je to s ní opravdu tak marné?

„Mladí dneska nechtějí pracovat.“ „Ti mladí nic nevydrží, člověk jim něco řekne a oni se hned hroutí.“ „Mladá generace se nedokáže soustředit.“ To jsou věty, které ve spojitosti s mladou generací nezřídka slýcháme či čteme. Opravdu je to s nimi tak marné? Odkud pochází dojem, že nic nevydrží nebo že nechtějí pracovat? Co by sami u sebe mohli zlepšit a jak by k nim měli přistupovat jejich zaměstnavatelé? O tom si Barbora Hartmannová povídala s Lucií Spáčilovou."Zaměstnavatel se zdravým rozumem chápe, že je lepší mít před sebou člověka, který je schopen a ochoten být užitečný a aktivně to v minulosti dokazoval. Takový zaměstnavatel nekouká v životopisech pouze na dosažená vzdělání, certifikáty, kurzy a sliby. Mladí lidé se často stydí uvádět i pro ně banálnější práce a činnosti (brigády), ale je to naprosto v pořádku, protože já jako zaměstnavatel chápu, že nemohl hned dělat obchodního ředitele. Pro mě je důležité, že již prokázal, že už někde pracoval a dalo se na něho spolehnout."
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem a jejich motivaci?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: Jak mluvit o nepříjemných věcech


Proč je vlastně špatně, když kolegovi neřeknu přímo, že se mi něco nelíbí, ale řeknu to někomu jinému? Proč by schopnost dobré komunikace i v nepříjemných situacích měl mít manažer, který vede lidi? A jak zní tři body návodu, jak se na nepohodlné rozhovory připravit?

celý článek

Svatava Kovářová: Chcete mít úspěšné dítě? Dejte mu co nejvíce zážitků a zapojte ho


Kam se ztrácí motivace dětí chodit do školy? Jak se pozná opravdu dobrá škola? Proč dvojky z chování ničemu nepomůžou a jak by se problémy měly řešit ve škole i v pracovním týmu? O tom mluvila Lucie Spáčilová se Svatavou Kovářovou ze škol BASIC.

celý článek

O lidech: 7 kroků, jak zlepšit svou kariéru a být na svou práci hrdý


Proč kariéra nemusí nutně tkvět ve šplhání po žebříčku do čím dál vyšších pozic a proč bychom ji měli chtít zlepšovat? Co když je pro nás práce jen prostředkem pro to, jak po práci žít? Odpovědi na tyto otázky a navíc 7 kroků k tomu, jak být na svou práci hrdý/á, najdete v tomto díle podcastu.

celý článek

O lidech: Jak vzbudit respekt


Co to respekt vůbec je a proč nám na tom, abychom ho u ostatních vzbuzovali, tolik záleží? Jak to souvisí se sebedůvěrou? Jak být respektován i s minimálními zkušenostmi a jak přesvědčit o své kvalitě i starší kolegy? A jaké je to nejúčinnější kouzlo, které nám pomůže získat si u lidí uznání?

celý článek