O lidech: MLADÁ GENERACE - Je to s ní opravdu tak marné?

„Mladí dneska nechtějí pracovat.“ „Ti mladí nic nevydrží, člověk jim něco řekne a oni se hned hroutí.“ „Mladá generace se nedokáže soustředit.“ To jsou věty, které ve spojitosti s mladou generací nezřídka slýcháme či čteme. Opravdu je to s nimi tak marné? Odkud pochází dojem, že nic nevydrží nebo že nechtějí pracovat? Co by sami u sebe mohli zlepšit a jak by k nim měli přistupovat jejich zaměstnavatelé? O tom si Barbora Hartmannová povídala s Lucií Spáčilovou."Zaměstnavatel se zdravým rozumem chápe, že je lepší mít před sebou člověka, který je schopen a ochoten být užitečný a aktivně to v minulosti dokazoval. Takový zaměstnavatel nekouká v životopisech pouze na dosažená vzdělání, certifikáty, kurzy a sliby. Mladí lidé se často stydí uvádět i pro ně banálnější práce a činnosti (brigády), ale je to naprosto v pořádku, protože já jako zaměstnavatel chápu, že nemohl hned dělat obchodního ředitele. Pro mě je důležité, že již prokázal, že už někde pracoval a dalo se na něho spolehnout."
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem a jejich motivaci?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: Když si soukromí bereme do práce a práci domů


I když se v práci můžeme snažit sebevíc, často nás rozptyluje něco, co řešíme doma. A domů si zase nosíme problémy z práce. Jak bychom tyhle oblasti měli mít ideálně vyvážené, aby se nám dařilo „na všech frontách“?

celý článek

O lidech: Hana Slačálková - Jak ztratit kandidáta v pěti krocích


Z nedávného průzkumu společnosti Performia vyplynulo, že české firmy stále nejvíc trápí nedostatek kvalitních kandidátů. Na druhé straně stále existuje nemálo detailů, kterými firmy uchazeče odrazují. O pěti nejčastějších z nich si Barbora Hartmannová povídala se svou kolegyní, trenérkou seminářů o náboru zaměstnanců a budování týmů a personalistkou společnosti Performia, Hanou Slačálkovou.

celý článek

O lidech: Eva Čejková - Úspěšný podnikatel musí být blázen s talentem na lidi


S Evou Čejkovou o jejích zkušenostech s vedením lidí, o tom, zda se lidé dají rozdělit na vizionáře a ty, kdo vize realizují, nebo o tom, jak předat lidem své nadšení a zda je lepší pracovat se ženami, nebo s muži.

celý článek

O lidech: Musí mít šéf rád lidi?


Jaká vlastnost šéfa je vzhledem k vedení lidí nejdůležitější? Musí mít každý šéf nutně rád lidi? A co by šéf měl dělat, aby to měl s lidmi snazší?

celý článek