O lidech: Návod na lidi pro techniky

Proč se vlastně u technicky založených lidí bavíme o „jiném pohledu na lidi“? Co bych jako technik měl dělat, abych lépe rozuměl lidem? Proč neexistuje jeden návod na to, jak přistupovat k lidem? A jakým lidským vlastnostem bychom měli dobře rozumět, abychom s nimi dokázali lépe vycházet? O tom si povídala Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.„Člověk není stroj. Proto to nefunguje tak, že podáme stížnost a vypadne nám kompletní řešení. Stroje si žádné stížnosti neberou osobně, lidé ano. Lidé jsou plní emocí a očekávání. Takže je pro technika důležité si uvědomit, že na lidi musí jinak.“
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe zvládat svou práci a vést lidi k lepším výsledkům?

Pokud máte odvahu začít u sebe, přijďte na seminář Poznej svůj skutečný potenciál.


O lidech: Jak mluvit o nepříjemných věcech


Proč je vlastně špatně, když kolegovi neřeknu přímo, že se mi něco nelíbí, ale řeknu to někomu jinému? Proč by schopnost dobré komunikace i v nepříjemných situacích měl mít manažer, který vede lidi? A jak zní tři body návodu, jak se na nepohodlné rozhovory připravit?

celý článek

Svatava Kovářová: Chcete mít úspěšné dítě? Dejte mu co nejvíce zážitků a zapojte ho


Kam se ztrácí motivace dětí chodit do školy? Jak se pozná opravdu dobrá škola? Proč dvojky z chování ničemu nepomůžou a jak by se problémy měly řešit ve škole i v pracovním týmu? O tom mluvila Lucie Spáčilová se Svatavou Kovářovou ze škol BASIC.

celý článek

O lidech: 7 kroků, jak zlepšit svou kariéru a být na svou práci hrdý


Proč kariéra nemusí nutně tkvět ve šplhání po žebříčku do čím dál vyšších pozic a proč bychom ji měli chtít zlepšovat? Co když je pro nás práce jen prostředkem pro to, jak po práci žít? Odpovědi na tyto otázky a navíc 7 kroků k tomu, jak být na svou práci hrdý/á, najdete v tomto díle podcastu.

celý článek

O lidech: Jak vzbudit respekt


Co to respekt vůbec je a proč nám na tom, abychom ho u ostatních vzbuzovali, tolik záleží? Jak to souvisí se sebedůvěrou? Jak být respektován i s minimálními zkušenostmi a jak přesvědčit o své kvalitě i starší kolegy? A jaké je to nejúčinnější kouzlo, které nám pomůže získat si u lidí uznání?

celý článek