O lidech: Návod na lidi pro techniky

Proč se vlastně u technicky založených lidí bavíme o „jiném pohledu na lidi“? Co bych jako technik měl dělat, abych lépe rozuměl lidem? Proč neexistuje jeden návod na to, jak přistupovat k lidem? A jakým lidským vlastnostem bychom měli dobře rozumět, abychom s nimi dokázali lépe vycházet? O tom si povídala Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.„Člověk není stroj. Proto to nefunguje tak, že podáme stížnost a vypadne nám kompletní řešení. Stroje si žádné stížnosti neberou osobně, lidé ano. Lidé jsou plní emocí a očekávání. Takže je pro technika důležité si uvědomit, že na lidi musí jinak.“
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe zvládat svou práci a vést lidi k lepším výsledkům?

Pokud máte odvahu začít u sebe, přijďte na seminář Poznej svůj skutečný potenciál.


O lidech: Výkonný, ale na zabití


Představte si třeba obchodníka, který nosí objednávky s vysokými čísly, pravidelně trhá rekordy, s kolegy v administrativě ale nevyjde, nedodržuje pravidla a požaduje výjimky, protože ví, že je nejlepší. Měli bychom si ho nechat, nebo se ho pro dobro týmu raději zbavit?

celý článek

O lidech: Marta Machovská - Zodpovědnost člověka začíná výchovou


Když se řekne „zodpovědnost“, napadne vás také, že to souvisí s tím, že člověk za něco nese vinu? Pak vás nejspíš Marta Machovská, konzultantka, trenérka seminářů a ředitelka moravské pobočky Performie, přesvědčí o tom, že je to trochu jinak.

celý článek

O lidech: Práce s lidmi: Kdo se na ni vlastně hodí?


„Mám rád práci s lidmi,“ slýcháme často od uchazečů na pohovorech. Co to ale doopravdy znamená, to už tak jasné není. Jde o práci, kde na mě denně mluví desítky cizích lidí, nebo o práci v menším týmu v kanceláři? Jak u sebe poznat, jestli jsem doopravdy typ člověka stavěného na práci s lidmi?

celý článek

O lidech: Jak se mám donutit, když se mi nechce


Co nás brzdí, když máme nějaký sen, ale i přesto se nedonutíme začít jej realizovat? Kde se vlastně bere pocit, že se nám do něčeho nechce, když víme, že na konci nás čeká dobrý pocit? Jaký je recept na to, jak se do věcí opravdu pustit? A jak v tom pomoct i ostatním?

celý článek