O LIDECH SPECIÁL: Postavy z vánočních filmů - Jak by obstály v pracovním prostředí

Sám doma, Láska nebeská, Pelíšky, Císařův pekař nebo S tebou mě baví svět. To jsou filmy, na které jsme si zvykli o Vánocích dívat v televizi. Ve vánočním speciálu jsme si z nich vybrali některé postavy a představili si je v pracovním prostředí. V čem by byl pro firmu dobrý rošťák Kevin z filmu Sám doma? A nechali bychom si vůbec v týmu Jiřího Kodeta jako tatínka z Pelíšků? Na to se Lucie Spáčilová a Barbora Hartmannová podívaly v rychlém průletu vánoční filmotékou.“Otevřená komunikace ve firmě. To se strašně dobře říká, ale hůř dělá. Od vedení musí přicházet dostatek otázek a zájmu o to, co se ve firmě děje. Lidé by na jedné straně měli mít možnost říct, co si myslí, tak jako to ve filmu Císařův pekař dělal pekař. Na druhé straně by se neměly zavírat dveře před tím, že se někomu něco nelíbí. Otevřenou komunikaci navozuje už jen fakt, že daného člověka vyslechnu a k problému se vyjádřím.”
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu podcastu?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek

Dalibor Herbrich: Náskok budou mít firmy, které dají mladým prostor se učit


S Daliborem Herbrichem z QuickJOBS o tom, jaké to je rozjíždět startup, který má silnou konkurenci? Jaký je pohled dnešní mladé generace na práci a jak to jako zaměstnavatel využít? Co by se starší generace mohla naučit od té mladé a naopak?

celý článek

O lidech: Lidi jsou problém. Kdo ho bude řešit?


Když sestavujete firemní strategii, jak se díváte na oblast „lidé“? Je to jen nákladová položka plná administrativy, nebo zásadní bod k diskusi? Jak by to mělo být a proč pravěké HR v moderní době nepřežije?

celý článek

O lidech: Když je šéf důvodem k odchodu


První příčky důvodů odchodu zaměstnanců z firem si už dlouhou dobu drží nespokojenost se šéfem. Proč vlastně lidé opouštějí svého šéfa spíše než samotnou firmu?

celý článek