O LIDECH SPECIÁL: Postavy z vánočních filmů - Jak by obstály v pracovním prostředí

Sám doma, Láska nebeská, Pelíšky, Císařův pekař nebo S tebou mě baví svět. To jsou filmy, na které jsme si zvykli o Vánocích dívat v televizi. Ve vánočním speciálu jsme si z nich vybrali některé postavy a představili si je v pracovním prostředí. V čem by byl pro firmu dobrý rošťák Kevin z filmu Sám doma? A nechali bychom si vůbec v týmu Jiřího Kodeta jako tatínka z Pelíšků? Na to se Lucie Spáčilová a Barbora Hartmannová podívaly v rychlém průletu vánoční filmotékou.“Otevřená komunikace ve firmě. To se strašně dobře říká, ale hůř dělá. Od vedení musí přicházet dostatek otázek a zájmu o to, co se ve firmě děje. Lidé by na jedné straně měli mít možnost říct, co si myslí, tak jako to ve filmu Císařův pekař dělal pekař. Na druhé straně by se neměly zavírat dveře před tím, že se někomu něco nelíbí. Otevřenou komunikaci navozuje už jen fakt, že daného člověka vyslechnu a k problému se vyjádřím.”
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu podcastu?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


Gabriela Mrkvicová: Když se člověk něčeho bojí, měl by to hlavně zkusit


Podle čeho má člověk poznat, na co má talent? Je schopnost komunikovat s kýmkoli a kdykoli vrozená? Jaký je fígl pro ty, komu navazování vztahů a komunikace celkově tolik nejde? A proč je v dnešní době vůbec zapotřebí propojovat se s ostatními? O tom si Barbora Hartmannová povídala s Gabrielou Mrkvicovou.

celý článek

Renata Krutská: 12 let ve firmě? Teprve se rozjíždím


Dělat jednu práci 12 let ve stejné firmě a nevyhořet? Mnohým se to zdá jako nemožné, ale Renata Krutská, konzultantka a obchodnice z Performie, říká, že je teprve v první třetině.

celý článek

O lidech: Jak mluvit o nepříjemných věcech


Proč je vlastně špatně, když kolegovi neřeknu přímo, že se mi něco nelíbí, ale řeknu to někomu jinému? Proč by schopnost dobré komunikace i v nepříjemných situacích měl mít manažer, který vede lidi? A jak zní tři body návodu, jak se na nepohodlné rozhovory připravit?

celý článek

Svatava Kovářová: Chcete mít úspěšné dítě? Dejte mu co nejvíce zážitků a zapojte ho


Kam se ztrácí motivace dětí chodit do školy? Jak se pozná opravdu dobrá škola? Proč dvojky z chování ničemu nepomůžou a jak by se problémy měly řešit ve škole i v pracovním týmu? O tom mluvila Lucie Spáčilová se Svatavou Kovářovou ze škol BASIC.

celý článek