KONFERENCE: Moderní trendy HR 2021

V HLAVNÍ ROLI ÚSPĚŠNÉ ČESKÉ FIRMY
 

Je tu další ročník dvoudenní konference, které se loni zúčastnilo 150 lidí. Podívejte se už dnes, jaká témata Vás neminou či kdo přijde přímo z praxe, a rezervujte si své místo!

Těšíme se na Vás!

23. - 24. března 2021 v Praze - Čestlicích


Co říká o konferenci Lucie Spáčilová?KDO NA KONFERENCI VYSTOUPÍ?

Provázet celou konferencí Vás bude Lucie Spáčilová, výkonná ředitelka Performie, a senior trenérky Hana Slačálková a Eva Belicová. Všechny tři jsou zkušenými trenérkami seminářů a workshopů na nejrůznější témata z oblasti výběru a hodnocení zaměstnanců. Bohaté zkušenosti všech tří dam budou skvělým úvodem do každého tématu, kterému se budeme věnovat. I my sami se na to těšíme!
Lucie Spáčilová

Lucie napsala již stovky článků na téma budování úspěšného týmu a jeden z nich v podobě Performie také sama od začátku vybudovala, odkonzultovala tisíce hodin v českých firmách a dovedla českou Performii k šesti zlatým ohodnocením za expanzi v rámci mezinárodní sítě Performia.

Hana Slačálková

Hanka má za sebou kromě stovek výběrových řízení pro nejrůzněji zaměřené firmy také nemalé číslo napsaných článků, 3 ročníky vystoupení na velethu HR days a na seminářích se věnuje mimo jiné také najímání skrze sociální sítě.

Eva Belicová

Eva již několik let vede naše klíčové semináře o budování týmu a specializuje se na lidský potenciál. Jako jediná z našich trenérů vede specializovaný seminář Poznej svůj skutečný potenciál, a proto tohle téma v programu uvede právě ona.

Úspěšné osobnosti z praxe

Protože už od našich klientů víme, že to nejcennější, co mohou získat, není jen funkční know-how, ale také zkušenosti přímo z praxe firem, rozhodli jsme se na tohle při plánování nezapomenout. Každé téma tedy doplní jeden člověk z řad našich úspěšných klientů a těšit se můžete i na zahraničního hosta. A to už stojí za to, ne?

Jejich jména a medailony najdete u každého z témat níže.

Kdo by na konferenci neměl chybět?

Konference je určena pro všechny, kdo vědí, že ti správní lidé "na palubě" jsou základem úspěšné firmy. Ať už jde o šéfa firmy, manažera či personalistu. Každý, kdo vybírá nové zaměstnance a pracuje s potenciálem těch současných, tu najde inspiraci.

NA JAKÁ TÉMATA SE MŮŽETE TĚŠIT?

První den bude rozložený do 4 tematických bloků, které doplní vždy konkrétní příklady z praxe od těch úspěšných. Druhý den bude ještě více o vzájemné inspiraci. A těšit se můžete na velmi aktuální téma "Jak udělat z krize příležitost" se zahraničním hostem.


1. UŽ ZASE TA MOTIVACE: Jak posílit stávající tým?

TÉMA UVEDE: Hana Slačálková

Co přesně obsahuje seznam věcí, ve kterých se skvěle motivovaný tým loajálních lidí liší od těch ostatních? Sestavte si spolu s Hankou jakési "motivační desatero" a vychytejte i ty nejmenší mouchy, kvůli kterým mohou Vaši lidé ztrácet chuť do práce nebo dokonce odcházet.

OSOBNOST Z PRAXE: Monika Malinová

personální ředitelka ve společnosti ACCOM Management Group, s.r.o.

Všechno u Vás více méně funguje, ale když se podíváte trochu detailněji na fungování Vašich lidí v týmech, je Vám jasné, že je právě tam prostor pro zlepšení a výsledné zvýšení jejich výkonu? Tak to máte dost podobné pocity, jako když Monika Malinová v roce 2018 nastoupila do již velmi úspěšného holdingu. Nechte se inspirovat tím, jakým způsobem tuto oblast posunula o velký kus dopředu.

Když se řekne "mléčné výrobky", určitě dříve nebo později narazíte na produkty holdingu ACCOM Patří sem mimo jiné Choceňská nebo Bohušovická mlékárna, známé například pomazánkovými másly nebo třeba dětmi oblíbeným BOBÍKem.

Dohromady 6 společností holdingu zaměstnává přibližně 500 lidí.

MONIKA MALINOVÁ nastoupila do ACCOMu v roce 2018 a velmi rychle pochopila, že její nová role je vdechnout nový život personálnímu oddělení. Ačkoli je velmi skromná a pořád vidí možnosti vylepšení, daří se jí být více v kontaktu se zaměstnanci a vytvářet prostředí, ve kterém se všichni cití dobře a do kterého se rádi vrací.

"Je velmi obtížné přesvědčit zaměstnance, kteří byli zvyklí spousty let nějak pracovat, k tomu, aby začali věci dělat jinak. Zjistila jsem, že to jde, obtížně, ale jde," říká.


2. AUTOMATIZACE: Jak v inovacích nezaspat dobu?

TÉMA UVEDE: Lucie Spáčilová


Je automatizace řešením nesnadné personální expanze? Máme se bát, že nás jednou nahradí stroje? Co to vlastně ta automatizace je, proč se o ní v poslední době tolik mluví a jak "nezaspat dobu"?

OSOBNOST Z PRAXE: Marcel Klaus

majitel společnosti KLAUS Timber, a.s.

Říkáte si, že inovace je pouze pro ty, kteří už "jsou za vodou", a že normální firmy na ni nemají prostředky ani čas? Marcel Klaus Vám na příkladu firmy, která vyrábí dřevěné palety a sídlí daleko od velkých měst, ukáže, že to možná může být úplně jinak.

Společnost KLAUS Timber, a.s. datuje svůj vznik do roku 1998 a své dřevěné palety dnes rozváží po celém světě.

V současnosti má 245 zaměstnanců a 3 provozovny.


MARCEL KLAUS úspěch firmy staví na velmi vstřícném přístupu ke klientům, na lidech, od kterých čeká vždy dostatečné pracovní nasazení, na kvalitním managementu, na odvaze ve stanovování cílů a v neposlední řadě na investicích do technologií.

"Život je moc krátký na to, abychom dělali kompromisy," říká.

Podívejte se na video s Marcelem Klausem o firmě KLAUS Timber a o tom, proč spolupracuje s Performií.


3. LIDSKÝ POTENCIÁL: Je možné jej nepřetržitě rozvíjet?

TÉMA UVEDE: Eva Belicová

Co znamená poslední dobou tolik skloňovaný leadership nebo talent management? Jak ve velké firmě přistupovat k potenciálu lidí individuálně a jak s tím v malé firmě vůbec začít? A kam posouvat ty, kteří už zdánlivě nemají kam růst?

OSOBNOST Z PRAXE: Martin Čermák

personální ředitel ve společnosti TGS nástroje-stroje-technologické služby spol. s r.o.

Asi Vám je jasné, že rozvíjení potenciálu Vašich lidí je nepřetržitá práce. Jak ale způsobit, aby se lidé stále rozvíjet chtěli? Jak jim ukázat, kam dál se ještě mohou posunout tak, aby o to stále měli zájem? A jak to celé zkoordinovat s nastavenými pravidly a procesy? Na ty sprváné odpovědi na tyto otázky Vás nasměruje právě Martin Čermák.

Společnost TGS nástroje-stroje-technologické služby spol. s r.o. je na trhu už od roku 1990 a její mottem je "Dáváme plánům život."

V současnosti má 85 zaměstnanců.


MARTIN ČERMÁK působí ve společnosti TGS již 8 let a stojí třeba za posunutím firmy z role "distributora" do role technologické společnosti, vybudováním "employee brandingu" (dobrého jména firmy v očích jejích zaměstnanců) či vytrvalou prací na firemní kultuře.

"Všechny úspěchy jsou dosaženy díky lidem. A je jen na nás samotných, jak „vzbudíme“ v lidech tu chuť věci posouvat dopředu," říká.


4. ONBOARDING: Aby se start nováčka neproměnil v peklo

TÉMA UVEDE: Hana Slačálková

Jak správně uchopit etablování nového zaměstnance do týmu (tzv. onboarding) a proč Vám chybějící strategie v této oblasti může způsobovat potíže? Jak se může potenciál velmi pečlivě vybraného nováčka doslova proměnit v peklo? Jak nového kolegu dostat velmi chytře i mentálně na palubu? A jak při zaškolování využít to, co už o něm dopředu víte?

OSOBNOST Z PRAXE: Václav Větrovec

majitel společnosti VETOS Group s.r.o.

Umíte si představit, že máte zaškolovací program, který Vám na jednu stranu pomůže naprosto skvěle a rychle začlenit šikovného nováčka do firmy a který na druhou stranu velmi ryhchle odfiltruje ty, kteří se k Vám nehodí? Václav Větrovec Vás přesvědčí o tom, že je to rozhodně možné a ukáže, co může promyšlené a lidské zaškolení přinést týmu i celé firmě.

Společnost VETOS Group s.r.o. vznikla jako malé truhlářství v roce 1996. Dnes je lídrem na trhu ve vybavování developerských stavebních rezidenčních projektů zejména v oblasti dveří a zárubní a ročně vybaví přes 1200 bytů.

V současnosti má 60 zaměstnanců.


VÁCLAV VĚTROVEC dokázal firmu za 10 let přesunout z garáže do sídla o ploše 5 500 m2 a to vše v oboru, ke kterému neexistují žádná učiliště či střední školy. On sám patří k těm šéfům, kteří se opravdu zajímají o každého jednoho zaměstnance a kteří svou skromností a srdčeným přístupem vedou firmu k obdivuhodným výsledkům

"Netvrdíme, že neděláme chyby, tvrdíme, že z každé se poučíme, inovujeme pracovní postupy a odstraníme ji," říká.


5. OPRAVDU ÚSPĚŠNÝ NÁBOR ZAMĚSTNANCŮ: Co mu může bránit?

TÉMA UVEDE: Lucie Spáčilová

V čem je "zakopaný pes", když se Vám nábor nedaří podle Vašich představ, i když děláte vše správně?
 

Prostor pro vzájemnou inspiraci v menších skupinách. Každou skupinu bude vést jedna z našich zkušených trenérek
- Lucie Spáčilová, Hana Slačálková či Eva Belicová.


6. JAK UDĚLAT Z KRIZE PŘÍLEŽITOST

TÉMA UVEDE: Lucie Spáčilová

Každé firmy se nějak události kolem koronaviru dotknou. Jak ale z takového období čerpat a udělat z něj naopak příležitost? To bude aktuálním tématem tohoto bloku. A my jsme se rozhodli na něj pozvat speciálního hosta ze zahraničí.

SPECIÁLNÍ ZAHRANIČNÍ HOST: Szilvia Nemes-Nagy

ředitelka Performia Maďarsko

Ať už se chystáte dotahovat jarní ztráty, nebo využít lépe příležitostí současné doby, snaha a energie nejvyššího vedení nejspíš stačit nebude. Je třeba zapojit každého vedoucího. Co může nejvyšší vedení a personální oddělení udělat, aby využili potenciál každého jednoho vedoucího? Se Szilvií Nemes-Nagy se podíváme na to, jak z dobrých vedoucích udělat skvělé "ledoborce", tedy ty, kteří každý den pomocí svých lidí mění záměry v realitu.

(Překlad z maďarštiny bude zajištěn.)


Performia Maďarsko patří mezi nejúspěšnější pobočky sítě Performia a my jsme během doby pandemické sledovali, jak svkěle si poradili s nestandardními podmínkami. To celé je výsledek vedení SZILVIE NEMES-NAGY. Ta mimo jiné už dlouhá léta přednáší nejen na téma výběr a hodnocení zaměstnanců, ale vrhá se i do témat jako je komunikace, management a vedení lidí.

Její projev a zkušenosti ze stovek maďarských firem rozhodně stojí za vidění.CO SI Z KONFERENCE ODNESETE?

  • Nejen pouhé poučky, ale velké množství inspirace z praxe těch nejúspěšnějších firem, které jsou Vám ale velmi podobné.
  • Seznam věcí, které hned po příchodu do práce budete moci zavést.
  • Dobrou náladu a naději, že i nelehké situace se dají zvládnout, když na to máte ty správné lidi.
  • Tipy k tomu, jak pracovat s Vašimi lidmi tak, aby zůstávali a ještě se měli tendenci stále posouvat dál.

A jak to vypadalo v roce 2019?

Konference v roce 2019 byla tak úspěšná, že jsme ji opakovali ještě v září a celkem se jí zúčastnilo téměř 150 lidí. Byla trochu netradiční, protože hlavním spíkrem byl náš kolumbijský kolega Jairo Pinilla.
Jak může vypadat konference v latinskoamerickém stylu? Na to se podívejte v tomto videu.

„Skvělá akce! Odnáším si spoustu nových poznatků, které budu aplikovat ve firmě.“
Simona Tomíčková, výkonná ředitelka CADservis, s.r.o.
„Byl jsem na akci od Performie poprvé a jsem nadšený. Z mé strany byl rozjezd pomalejší, ale posléze mě to pohltilo.“
Marek Perutka, obchodní manažer, Kaňák Revestr s.r.o.
„Osvěžující výklad propojený s praxí. Nejvíce oceňuji příspěvky zákazníků Performie (to bylo super!).“
Petra Hlavatá, ředitelka, ABRASIV, a.s.
„Výborný přínos. Konference mě zejména utvrdila v tom, že každá firma řeší identické problémy. A nyní už vím, jak na ně. Nebo alespoň na většinu z nich.“
Martin Kalaš, HR Director, Outdoor Concept a.s.
„Jsem velmi spokojen. Přestože jsem to nečekal, dozvěděl jsem se mnoho nového. Velmi kladně hodnotím formu a podání. Ty dva dny utekly velmi rychle.“
Luděk Drobek, jednatel, Profibaustoffe CZ, s.r.o.
„Obrovsky moc mě to bavilo, pokaždé zírám, jak je to jednoduché, a jsem rozhodnutá se snažit naplňovat v životě tento způsob myšlení. Opravdu děkuju.“
Radka Tesaříková, personalistka, Karel Kaňák, s.r.o.

Kdy a kde se konference koná?

Konference se bude konat 23. a 24. března 2021 (každý den to bude od 9:00 do 18:00)
v Hotelu Aquapalace Čestlice

Místo jsme zvolili tak, aby to účastníci z Moravy něměli "přes celou Prahu".

Vyjádření k výjimečné situaci ohledně koronaviru: Situaci pravidelně monitorujeme. Všechny pořádané akce proběhnou dle plánu. Jen žádáme účastníky, kteří se necítí dobře, aby pro jistotu zůstali doma (domluvit se na jiném termínu nebude problém). A protože víme, že naši klienti jsou lidé, kteří přebírají maximální zodpovědnost za sebe i okolí, jsme si jisti, že na této akci se sejdou pouze ti, kdo jsou úplně zdraví. Děkujeme za pochopení a těšíme se na shledanou.

Kolik stojí účast?


Cena účasti na konferenci je 18 900 Kč bez DPH.

(Občerstvení a obědy po dobu konference jsou v ceně. Ubytování v ceně není. )


Vyhrazujeme si právo odmítnout dodat službu z důvodu jejích plných kapacit.

Přihlásit se na konferenci:
"Moderní trendy HR 2021"

Po vyplnění formuláře Vás budeme kontaktovat, abychom Vám doplnili veškeré potřebné informace,
případně Vám zodpověděli Vaše otázky.