Co se děje v Performii 3-2024

Co se u nás údálo na začátku roku 2024? Co nového pro vás chystáme a co jsme pro vás napsali a natočili? Jaké jsou novinky a zajímavosti ve světě personalistů a manažerů? O tom se dočtete právě v tomto přehledu.


Konference Performia 2024: Už známe 6 hostů z praxe

22. a 23. května v Praze se odehraje další ročník konference Performia. Už v tuhle chvíli máme přihlášených 135 účastníků a potvzrených 6 hostů z praxe.

Navíc na konferenci česká Performia oslaví 20 let své existence. Rezervujte si místo co nejdříve. Jen je třeba mít za sebou alespoň naši úvodní přednášku.


Další Dobrodružství personalistiky je na světě!

Nové číslo časopisu Dobrodružství personalistiky šlo k našim aktivním klientům a předplatitelům 19. února. O čem je tentokrát? O tom, proč by měl střední management rozumět lidem.

Najdete v něm opět vyjáření manažerů a ředitelů českých firem z praxe a nově i rubriku Optikou Performaček - tedy optikou našich zkušených konzultantek.


Brněnská kancelář se přesunula do nových prostor

Naše brněnská pobočka už nám byla malá, a tak jsme se přestěhovali do krásných nových prostor. Na dni otevřených dveří jsme v lednu přivítali naše klienty a podporovatele. Ještě jste tu nebyli? Přijďte se za námi podívat? Potřebujete půjčit seminární místnost v Brně? Ozvěte se nám.


Co hýbe světem personalistů a managementu?

Pravidelně pro vás zkoumáme hluboké vody internetu, aychom vám mohli přetlumočit, jaká témata jsou ve světě personalistiky a managementu právě aktuální. Přinášíme vám tedy nově ty nejzajímavější aktuality.

Opomíjení remote pracovníci

*Remote práce je takový druh práce, kterou vykonáváte na dálku bez nutnosti fyzicky navštěvovat svou firmu.

Podle Wall Street Journal a časopisu Forbes jsou remote pracovníci až ve 31 % opomíjeni, pokud se jedná o povýšení. Až 90 % ředitelů firem souhlasí a tvrdí, že při povyšování opravdu preferují zaměstnance vyskytující se v kancelářích. Můžeme zde použít „sejde z očí, sejde z mysli“? Podle Nicholase Blooma, experta Standfordské univerzity se jednoznačně jedná o diskriminaci. Co byste řekli vy?

Článek v angličtině, ze kterého jsme vycházeli, najdete zde.

Jak to vidíme my: Podle nás by firma umožňující takový druh práce měla umět lidi na dálku vést a sledovat výsledky práce u všech svých zaměstnanců. Vždyť přeci 10 hodin strávených v kanceláři ještě nezaručuje hotovou práci. Firmy by zároveň měly vědět, u koho si takový druh práce mohou dovolit, a kdo to naopak bez každodenního dohledu nezvládne.

Proč je produktivita nejen u remote zaměstnanců tak důležitá, si můžete přečíst v našem článku Z PRAXE: Je produktivita opravdu tak důležitá. Tipy, jak vést lidi na dálku, pak najdete v našem podcastu O lidech.

Informace v životopise. Měly by nás vůbec zajímat?

Na webu společnosti Welcome to the Jungle najdete článek zabývající životopisy. Přesněji řečeno tím, na co se v životopisu zaměstnavatelé dívají. Podle nich mají náboráři v hledáčku konkrétní klíčová slova, která v životopise na první pohled hledají. Závěrečným doporučením pro uchazeče je tedy zvolit správná klíčová slova pro danou pozici a životopis strukturovat tak, aby byly tyto formulace dobře a rychle viditelné.

Více se dočtete v původním článku.

Jak to vidíme my: Už několikrát jste od nás mohli slyšet, že bychom životopis měli brát pouze jako rozšířenou vizitku. Ve chvíli, kdy kandidát moc dobře ví, co do životopisu napsat, aby byl přijat, se nám může velmi lehce stát, že naletíme neochotnému vykonavači nebo rovnou brzdiči. Jen ti mají totiž dostatek času zjišťovat, jaké formulace v životopise zaujmou. Opravdu produktivní člověk totiž v mnoha případech jen opráší x let starý životopis doplněný o nejnovější pozici. V tempu, kterým se ubírá jeho pracovní i osobní život, totiž nemá času nazbyt, aby se zabýval pozlátky. Fakta jsou jasná, černé na bílém.

Při našich výběrových řízeních se primárně zaměřujeme na aspekty jako je osobnostní potenciál a motivace, a to z životopisu rozhodně nevyčteme. Jak to tedy poznáme? To vás můžeme naučit na našem semináři Jak vytvořit a udržet skvělý tým.

V Brně vědí, že rozumět lidem je klíč

Brněnská společnost Než zazvoní přišla s nápadem, jak by si tolik omílané různorodé generace mohly zase trochu víc rozumět. Ve Slovníku generace Z shrnula více než 120 pojmů a slangových označení, která můžeme často slyšet od mladých lidí. Cílem tohoto projektu je, aby rodiče a učitelé lépe rozuměli mladým lidem, se kterými jsou každý den v kontaktu. No, není to geniální nápad?

Více o knize se dozvíte přímo na stránkách společnosti.

Jak to vidíme my: Víme, že si teď možná nejeden vedoucí pracovník povzdechl: „Kéž by tak existoval slovník/návod i na moje zaměstnance.“ A víte co? On existuje. Není možná tak jednoznačný jako ten na generaci Z, ale opravdu existuje. Je mnoho faktorů, podle kterých svoje zaměstnance posuzovat. Proč nezačít třeba jejich umístěním na káře, motivací nebo osobnostním potenciálem? Ještě lepší ale je nejdřív rozumět sám sobě. I s tím vám umíme pomoci. Na našem semináři Poznej svůj skutečný potenciál.


Chcete být stále v obraze a vědět, co pro vás chystáme nového?
Sledujte nás na sociálních sítích:


Jaké akce pro vás chystáme v roce 2024?

Rok 2024 je poměrně nabitý. Tady je malý výběr toho, na co se můžete těšit. Aktuální termíny všech akcí najdete tady.

WEBINÁŘ ZDARMA

Mýty o mladé generaci bude probírat Lucie Spáčilová s Daliborem Herbrichem z pracovního portálu QuickJOBS.

Semináře o budování týmu

Bez těchto seminářů pro vás bude kvalitní nábor náročnou disciplínou. Naučte se rozpoznat ty nejlepší a rozumět jejich potenciálu.

Komunikační soustředění

Děsí vás dlouhé neefektivní pohovory, po nichž jste spíše zmatení, než rozhodnutí o výsledku? Pak je toto pro vás.


Co jsme pro vás napsali a natočili?

Kromě nového časopisu jsme vydali několik článků na našem blogu. To, na co vás ale chceme upozornit, jsou články s našimi top klienty v časopise TRADE NEWS:

Petr Havlík: Odvaha, vynalézavost a šikovnost našich lidí. To je největší kapitál

Martina Pěčková: Anonymita globálního obchodu člověka demotivuje

A samozřejmě jsme v poslední době vydali další díly podcastu O lidech. Viděli jste už všechny, které by se vám mohli hodit do práce nebo i osobního života?


Přidejte se k VIP klientům, kteří se pravidelně setkávají

Už určitě víte, že máme skupinu aktuálně 120 firem, které mají neomezenou licenci k našim online nástrojům a kompletní know-how, díky kterému vědí, jak vybudovat skvělý tým.

Znovu se vám s ní chceme připomenout, protože být její součástí není jen o licecni k systému. Přesvědčte se sami ve zbrusu novém videu z VIP brunche.

Chcete být odborníky na budování úspěšných týmů?

A ještě nedostáváte do e-mailu pravidelné tipy z praxe?


V Brně se konal den otevřených dvěří. Jak probíhal?


V pátek 26. ledna naše nové kanceláře v Brně v rámci dne otevřených dveří přivítaly mnoho návštěvníků. Zvaný byl každý, a tak není divu, že bylo na pobočce rušno, veselo a celý den se nesl ve znamená dobré nálady a voňavé kávy doplněné krásným a chutným občerstvením.

celý článek

Co vás čeká s Performií v dalším roce? 


Další rok je za námi. Rok plný seminářů, konferencí, inspirativních setkání a schůzek s našimi klienty. Možná už jste zjistili, že s Performií se nikdy nenudíte. Jinak tomu nebude ani v roce 2024. Přesvědčte se sami, jak nabitý program pro vás na další rok chystáme.

celý článek

Co se děje v Performii 11-2023


Co se v Performii událo na podzim roku 2023? A co aktuálně hýbe světem managementu a personalistů? To se dozvíte v tomto shrnutí.

celý článek

Česká Perfomie je opět zlatá!


Začínáme nový rok a za ten minulý si domů vezeme zlato. Opět jsme to dokázali. Porvali jsme se se všemi ostatními pobočkami Performie International. Všechny jsme je předběhli a po roční pauze opět okupujeme první příčky.

celý článek