Eva Čejková: Úspěšný podnikatel musí být blázen s talentem na lidi

Eva Čejková je úspěšná podnikatelka, která už v 25 letech vedla PR agenturu s třicetimilionovým obratem. Později založila komunitu Ženy s.r.o. a stála u zrodu projektu Testuj.to, který stále jako CEO vede a do nějž jako investor v roce 2020 vstoupila Heureka Group. Mimo to před rokem v pražském Karlíně otevřela rodinný podnik Bufáček.

S Barborou Hartmannovou si povídaly o jejích zkušenostech s vedením lidí, o tom, zda se lidé dají rozdělit na vizionáře a ty, kdo vize realizují, nebo o tom, jak předat lidem své nadšení a zda je lepší pracovat se ženami, nebo s muži.„OSVČ je podle mě člověk, který se nebojí dělat sám na sebe. Ale člověk, který nezaměstnává lidi, nepodepisoval nikdy úvěry v bance, když byl problém, nevybudoval firmu o nějakém objemu a obratu, tak nemůže říct, že někdy podnikal… Třeba podnikat z pláže si může dovolit jen člověk, který pracuje pro firmu, která má hotový produkt. Má za sebou tým, kde mají přesně nastavený a vychytaný systém. Mám to hodně spojené s multi-level marketingem. A jestli takový styl práce dodá člověku sebevědomí, jestli mu to má otevřít dveře ke svobodě, tak je to za mě skvělé.“
Eva Čejková

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: Proč lidé nedodržují pravidla a jak to změnit


V praxi se v Performii setkáváme s tím, že manažeři a šéfové firem někdy neví, jak zařídit, aby jejich lidé dodržovali pravidla. I proto si Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou posvítily na to, co dělat, když někdo nedodržuje pravidla – kdy lpět na jejich dodržování a kdy je možné polevit. A taky se podívaly na to, jak nejsnáze pravidla do jakékoli skupiny zavést a co je pro to naprosto zásadní.

celý článek

O lidech: 3 důvody, proč ztrácíme sebedůvěru, a návod na to, jak ji vždy znovu najít


Proč někdy bezdůvodně ztrácíme sebedůvěru? Jaký vliv na nás má okolí a jak se od něj nenechat zviklat? Co dělat, když se začneme srovnávat s ostatními a jak se zbavit negativních myšlenek o nás samotných? A jak můžeme dobré sebevědomí pěstovat už u dětí?

celý článek

Gabriela Mrkvicová: Když se člověk něčeho bojí, měl by to hlavně zkusit


Podle čeho má člověk poznat, na co má talent? Je schopnost komunikovat s kýmkoli a kdykoli vrozená? Jaký je fígl pro ty, komu navazování vztahů a komunikace celkově tolik nejde? A proč je v dnešní době vůbec zapotřebí propojovat se s ostatními? O tom si Barbora Hartmannová povídala s Gabrielou Mrkvicovou.

celý článek

Renata Krutská: 12 let ve firmě? Teprve se rozjíždím


Dělat jednu práci 12 let ve stejné firmě a nevyhořet? Mnohým se to zdá jako nemožné, ale Renata Krutská, konzultantka a obchodnice z Performie, říká, že je teprve v první třetině.

celý článek