Eva Čejková: Úspěšný podnikatel musí být blázen s talentem na lidi

Eva Čejková je úspěšná podnikatelka, která už v 25 letech vedla PR agenturu s třicetimilionovým obratem. Později založila komunitu Ženy s.r.o. a stála u zrodu projektu Testuj.to, který stále jako CEO vede a do nějž jako investor v roce 2020 vstoupila Heureka Group. Mimo to před rokem v pražském Karlíně otevřela rodinný podnik Bufáček.

S Barborou Hartmannovou si povídaly o jejích zkušenostech s vedením lidí, o tom, zda se lidé dají rozdělit na vizionáře a ty, kdo vize realizují, nebo o tom, jak předat lidem své nadšení a zda je lepší pracovat se ženami, nebo s muži.„OSVČ je podle mě člověk, který se nebojí dělat sám na sebe. Ale člověk, který nezaměstnává lidi, nepodepisoval nikdy úvěry v bance, když byl problém, nevybudoval firmu o nějakém objemu a obratu, tak nemůže říct, že někdy podnikal… Třeba podnikat z pláže si může dovolit jen člověk, který pracuje pro firmu, která má hotový produkt. Má za sebou tým, kde mají přesně nastavený a vychytaný systém. Mám to hodně spojené s multi-level marketingem. A jestli takový styl práce dodá člověku sebevědomí, jestli mu to má otevřít dveře ke svobodě, tak je to za mě skvělé.“
Eva Čejková

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: Jak vzbudit respekt


Co to respekt vůbec je a proč nám na tom, abychom ho u ostatních vzbuzovali, tolik záleží? Jak to souvisí se sebedůvěrou? Jak být respektován i s minimálními zkušenostmi a jak přesvědčit o své kvalitě i starší kolegy? A jaké je to nejúčinnější kouzlo, které nám pomůže získat si u lidí uznání?

celý článek

O lidech: Jsou lidé nahraditelní?


Ve výročním 100. dílu podcastu se Lucie Spáčilová a Barbora Hartmannová věnují zásadní otázce, která už nejednou ve spojení s lidmi zazněla. V souvislosti s intenzivním nástupem umělé inteligence ale rezonuje mnohem více. Je možné, že některé lidi moderní technologie nahradí?

celý článek

O lidech: Proč někdy mnoho pomoci nepřináší vděk?


Stalo se vám někdy, že jste se mohli pro někoho přetrhnout, ale přišla kritika a nevděk? Když se podíváme na někoho, kdo extrémně pomáhá, a na druhé straně někoho, kdo je nevděčný, zdá se zřejmé, kdo je tu dobrý a kdo špatný. Co když ale pomyslné „máslo na hlavě“ může mít v takovém případě i ten, kdo až příliš pomáhá?

celý článek

O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek