O lidech: Eva Čejková - Úspěšný podnikatel musí být blázen s talentem na lidi

Eva Čejková je úspěšná podnikatelka, která už v 25 letech vedla PR agenturu s třicetimilionovým obratem. Později založila komunitu Ženy s.r.o. a jako zakladatelka stála u zrodu projektu Testuj.to, který stále jako CEO vede a do nějž jako investor v roce 2020 vstoupila Heureka Group. Mimo to před rokem v pražském Karlíně otevřela rodinný podnik Bufáček.

S Barborou Hartmannovou si povídaly o jejích zkušenostech s vedením lidí, o tom, zda se lidé dají rozdělit na vizionáře a ty, kdo vize realizují, nebo o tom, jak předat lidem své nadšení a zda je lepší pracovat se ženami, nebo s muži.„OSVČ je podle mě člověk, který se nebojí dělat sám na sebe. Ale člověk, který nezaměstnává lidi, nepodepisoval nikdy úvěry v bance, když byl problém, nevybudoval firmu o nějakém objemu a obratu, tak nemůže říct, že někdy podnikal… Třeba podnikat z pláže si může dovolit jen člověk, který pracuje pro firmu, která má hotový produkt. Má za sebou tým, kde mají přesně nastavený a vychytaný systém. Mám to hodně spojené s multi-level marketingem. A jestli takový styl práce dodá člověku sebevědomí, jestli mu to má otevřít dveře ke svobodě, tak je to za mě skvělé.“
Eva Čejková

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete lépe rozumět lidem?


Pak by vás mohly zajímat klíčové semimáře Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: Když si soukromí bereme do práce a práci domů


I když se v práci můžeme snažit sebevíc, často nás rozptyluje něco, co řešíme doma. A domů si zase nosíme problémy z práce. Jak bychom tyhle oblasti měli mít ideálně vyvážené, aby se nám dařilo „na všech frontách“?

celý článek

O lidech: MLADÁ GENERACE - Je to s ní opravdu tak marné?


„Mladí dneska nechtějí pracovat.“ „Ti mladí nic nevydrží.“ „Mladá generace se nedokáže soustředit.“ To jsou věty, které ve spojitosti s mladou generací nezřídka slýcháme či čteme. Opravdu je to s nimi tak marné?

celý článek

O lidech: Hana Slačálková - Jak ztratit kandidáta v pěti krocích


Z nedávného průzkumu společnosti Performia vyplynulo, že české firmy stále nejvíc trápí nedostatek kvalitních kandidátů. Na druhé straně stále existuje nemálo detailů, kterými firmy uchazeče odrazují. O pěti nejčastějších z nich si Barbora Hartmannová povídala se svou kolegyní, trenérkou seminářů o náboru zaměstnanců a budování týmů a personalistkou společnosti Performia, Hanou Slačálkovou.

celý článek

O lidech: Musí mít šéf rád lidi?


Jaká vlastnost šéfa je vzhledem k vedení lidí nejdůležitější? Musí mít každý šéf nutně rád lidi? A co by šéf měl dělat, aby to měl s lidmi snazší?

celý článek