O lidech: Jsou lidé nahraditelní?

Ve výročním 100. dílu podcastu se Lucie Spáčilová a Barbora Hartmannová věnují zásadní otázce, která už nejednou ve spojení s lidmi zazněla. V souvislosti s intenzivním nástupem umělé inteligence ale rezonuje mnohem více. Je možné, že některé lidi moderní technologie nahradí? Co by měli dělat ti, kdo se o svou práci z tohoto důvodu obávají? A co by měli zaměstnavatelé vědět, aby rozpoznali, kdy je čas rozloučit se i se šikovným zaměstnancem?

OCENĚNÍ: EP Firemní podcast roku 2024 – 2. místo v kategorii Dlouhodobý přínos


Zde si můžete pustit zmiňovanou epizodu "Výkonný, ale na zabití".

“Často se u klientů setkávám s tímto scénářem. Mají výkonného zaměstnance důležitého pro výsledky firmy, kterého je třeba nahradit – a to co možná nejrychleji, jinak nastane problém. V prvé řadě: Přestaňte panikařit, protože to většinou vypadá hůř, než to doopravdy je! Mnohdy se pouze zdá, že je daný člověk nepostradatelný. Často se stává, že jeho odchod dá šanci projevit se jiným lidem, kteří ji dosud neměli.“
Lucie Spáčilová

Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Chcete doopravdy rozumět svému týmu?


Pak vás budou zajímat naše klíčové semináře Jak vytvořit a udržet skvělý tým a Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál.


O lidech: Proč lidé nedodržují pravidla a jak to změnit


V praxi se v Performii setkáváme s tím, že manažeři a šéfové firem někdy neví, jak zařídit, aby jejich lidé dodržovali pravidla. I proto si Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou posvítily na to, co dělat, když někdo nedodržuje pravidla – kdy lpět na jejich dodržování a kdy je možné polevit. A taky se podívaly na to, jak nejsnáze pravidla do jakékoli skupiny zavést a co je pro to naprosto zásadní.

celý článek

O lidech: 3 důvody, proč ztrácíme sebedůvěru, a návod na to, jak ji vždy znovu najít


Proč někdy bezdůvodně ztrácíme sebedůvěru? Jaký vliv na nás má okolí a jak se od něj nenechat zviklat? Co dělat, když se začneme srovnávat s ostatními a jak se zbavit negativních myšlenek o nás samotných? A jak můžeme dobré sebevědomí pěstovat už u dětí?

celý článek

Gabriela Mrkvicová: Když se člověk něčeho bojí, měl by to hlavně zkusit


Podle čeho má člověk poznat, na co má talent? Je schopnost komunikovat s kýmkoli a kdykoli vrozená? Jaký je fígl pro ty, komu navazování vztahů a komunikace celkově tolik nejde? A proč je v dnešní době vůbec zapotřebí propojovat se s ostatními? O tom si Barbora Hartmannová povídala s Gabrielou Mrkvicovou.

celý článek

Renata Krutská: 12 let ve firmě? Teprve se rozjíždím


Dělat jednu práci 12 let ve stejné firmě a nevyhořet? Mnohým se to zdá jako nemožné, ale Renata Krutská, konzultantka a obchodnice z Performie, říká, že je teprve v první třetině.

celý článek