Co se děje v Performii 4-2022

Co se u nás údálo na jaře roku 2022? Co nového pro vás chystáme a co jsme pro vás napsali nebo natočili? A jaké jsou novinky a zajímavosti ve světě personalistů a managementu a co z toho budete mít vy? To vám přinášíme v tomto přehledu.


Na květnové konferenci zbývají poslední tři místa!

O konferenci Moderní trendy HR 2022 jste už od nás slyšeli. Bude se konat 18. a 19. května v Praze. Dnes už ale zbývají poslední 3 místa do cílových 150 účastníků. Sám hlavní přednášející Mårten Runow se už konference nemůže dočkat a posílá ze Švédska svůj pozdrav účastníkům. Mimo to už jsou známi čtyři vystupující z řad úspěšných českých firem z praxe.

Více o konferenci Performia zjistíte tady.


TIPY a TRIKY už pravidelně dostává přes 5 000 lidí

Ještě nedostáváte každý druhý týden pravidelné tipy a triky z oblasti budování úspěšných týmů? Pak vám nejspíš chybí nemalý zdroj inspirace pro práci s lidmi.

Aktuálně je těch, kterým tipy pravidelně chodí do e-mailové schránky, už přes 5 300 a my jsme rádi, že denně přibývají nové. Je to pro nás potvrzení, že něco děláme správně.

Máte nápad na téma tipu? Napište nám. A nezapomeňte se přihlásit k odběru.


Chcete být stále v obraze a vědět, co pro vás chystáme nového?
Sledujte nás na sociálních sítích.


Co hýbe světem personalistů a managementu?

Už podruhé jsme pro vás v tomto shrnutí prozkoumali hluboké vody internetu, abychom vám mohli poreferovat, jaká témata jsou ve světě personalistiky a managementu právě aktuální. Přinášíme vám tedy nově ty nejzajímavější aktuality a jen upozorňujeme, že články neobsahují vyjádření našeho názoru, jde jen o shrnutí toho, co se děje v našem oboru...

A zase ta mladá generace

Na webu Aktuálně.cz najdete článek, který se zabývá mezinárodní studií poradenské firmy Randstad. Ze studie vyplývá mimo jiné i to, že lidé z generace Z a mileniálů by raději zůstali nezaměstnaní, než aby v práci trpěli.

55 % dotazovaných z mladší generace v dotazníku uvedlo, že by raději v práci dali výpověď, než aby přišli o svůj osobní život. 43 % všech dotazovaných nepřijme nabídku práce od zaměstnavatele, který zastává odlišné názory na sociální a environmentální problémy. Dalším tématem, které se ve studii vyskytuje je pak rovnoprávnost a začleňování různých společenských skupin. Celý článek včetně odkazu na zmiňovanou studii najdete tady.

NÁŠ TIP: Na jednom z našich klíčových seminářů vás naučíme vyznat se v potenciálů každého jednoho kandidáta. S těmito znalostmi poznáte vhodného uchazeče bez ohledu na to, k jaké patří generaci.

Stres z války a všech špatných zpráv

Po dlouhé covidové pandemii nebyl čas si trochu oddechnout. Přichází válka na Ukrajině a pro mnoho lidí tak začíná další těžké období. Další zátěž na naše smysly, plno stresu a katastrofální aktuality ze všech stran. Na webu Českého rozhlasu najdete zajímavý rozhovor s vedoucí pracoviště molekulárního metabolismu a chronických onemocnění na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity Julií Dobrovolnou.

Článek je zaměřen na to, jak se stresu z válečného konfliktu ubránit, nebo možná spíše postavit se k tomuto druhu stresu tak, aby vás poškodil pokud možno co nejméně a vy jste tak byli i nadále schopni směřovat svou pozornost správným směrem. Rozhovor čtěte tady.

NÁŠ TIP: Poslechněte si náš díl podcastu O lidech. Lucie Spáčilová vám v něm poradí, jak zvládat obavy z budoucnosti a to nejen v pracovní rovině, ale i té osobní.

Interní PR zas a znovu

Že je interní PR (kromě produktivity) základem fungujícího týmu, se vás snažíme přesvědčit již dlouhou dobu. Shodneme se tedy i s Danielem Nedvědem, generálním ředitelem ASIANA MICE. Tato firma se zaměřuje mimo jiné třeba na firemní akce. V rozhovoru pro HR News mluví o socializaci v rámci firmy a důležitosti mezilidského kontaktu. Jak pandemie zamávala s firemními akcemi a jak bude vypadat „pocovidový“ návrat k osobnímu mezilidskému potkávání? Nejen to najdete v rozhovoru tady.

NÁŠ TIP: Nevíte, jak interní PR uchopit nebo jak ho vylepšit? Právě proto jsme pro vás připravili workshop zaměřený právě na interní PR a firemní kulturu


Podcast O lidech nově s hosty

V podcastu "O lidech" přibyly další 4 nové díly a z nich jsme dva natočili s hostem. Lucii Spáčilovou tak na chvíli vystřídali dva milí hosté - jeden z řad Performie, jeden z řad externích. Přišlo na témata jako je absolutní efektivita výběrového řízení s Hanou Slačálkovou nebo sociální sítě jako skvělý zdroj uchazečů s VIP klientkou Performie Janou Jáčovou. Už jste všechny nové díly slišeli?


Na co se můžete těšit v oblasti vzdělávání?

Kromě květnové konference chystáme i nový workshop k inzerci a webinář. Nenechte si tyhle akce ujít.

WEBINÁŘ: Jak (ne)budovat značku zaměstnavatele

Jak souvisí jméno firmy s tím, kdo se vám do firmy hlásí a jak velký je zájem pracovat zrovna u vás? Proč se pojem „budování značky zaměstnavatele“ v poslední době často skloňuje a co si pod ním představit? Na tomto webináři rozhodně nesmíte chybět! 

Komunikační soustředění nejen pro personalisty

Děsí vás dlouhé neefektivní pohovory, po nichž jste spíše zmatení, než rozhodnutí o výsledku? Stává se vám někdy, že při pohovoru myslíte na nedokončenou práci a nedokážete se plně soustředit? Pak si tento trénink nemůžete nechat ujít.

NOVÝ WORKSHOP: Jak na funkční náborovou inzerci

„Zaujal mě váš originální inzerát!“ slyšeli jsme už mnohokrát od šikovných nováčků, které jsme přijali k nám nebo k našim klientům. Také se vám líbí, když je inzerce více než jen „nabízíme/poptáváme“? Přihlaste se na tento workshop.

Aktuální termíny všech našich akcí najdete tady.


Jak se přidat k top klientům, kteří se pravidelně setkávají?

Už dávno víte, že máme skupinu momentálně 118 firem, které mají neomezenou licenci k našim online nástrojům a kompletní know-how, díky kterému vědí, jak vybudovat skvělý tým. V posledních měsících přibylo dalších šest firem. Zajímá vás, čím museli top klienti projít, než se stali odborníky na to, jak vytvořit a udržet skvělý tým? Cesta úspěšného klienta vás navede.

Chcete být odborníky na budování úspěšných týmů?

Pusťte se do klíčových seminářů.


Elen nově v roli trenéra seminářů


Už v srpnu se můžete na našem semináři Jak se vyznat v lidech a využít jejich potenciál potkat s Elen Sklenářovou v roli trenérky.

celý článek

Známe téma dalšího webináře


Je tomu teprve necelý týden, co za sebou máme poslední Performia webinář. Abyste se měli na co těšit, připravili jsme pro Vás rovnou webinář další. 

celý článek

Zbývá posledních 15 volných míst na květnovou konferenci


Květnová konference se blíží nezadržitelným tempem a zvýbá posledních 15 volných míst. Pokud ještě nejste přihlášení, zjistěte, co vás na konferenci čeká a přihlaste se ještě dnes. Jestli už máte své místo rezervované, ujistíme vás, že se opravdu máte na co těšit. 

celý článek

Už Nakupujete na Dobro? My ano!


Dnes bychom vás chtěli seznámit s unikátním e-shopem Nakup na Dobro. Jde o e-shop s udržitelnými produkty a dárky, které mají smysl jak pro obdarované, tak pro společnost a přírodu. 

celý článek