Co se děje v Performii VIP 6-2024

Co se u nás údálo na jaře roku 2024? Co nového pro vás chystáme a co jsme pro vás napsali a natočili? Jaké jsou novinky a zajímavosti ve světě personalistů a manažerů? O tom se dočtete právě v tomto přehledu speciálně upraveném pro naše VIP klienty.


Konference Performia 2024 byla rekordní a oslavná

22. a 23. května se v Praze odehrála konference Performia s rekordními 172 účastníky (a to nepočítáme 23 členů týmu Performia).

Vystoupily 4 trenérky z řad Performie, 5 hostů z praxe našich klientů, jeden odborník se připojil online a nechyběl ani zahraniční host, zakladatel Performia International Marten Runow. Nově jsme zažili i talkshow, která rozhodně nebyla nudná. Navíc česká Performia oslavila 20 let své existence, takže o zábavu bylo postaráno.

Na fotografie z akce a krátký report se můžete podívat tady.

Krásné shrnutí témat a atmosféry pak najdete v příspěvku Zdeňky Škochové na LinkedInu.


Vylepšené Dobrodružství personalistiky je v tiskárně!

Nové číslo časopisu Dobrodružství personalistiky je právě v tiskárně a my netrpělivě čekáme, jak se čtenářům bude líbit jeho nová podoba.

Tentokrát jde o téma, se kterým se setkal téměř každý. A rozhodně stojí za přečtení, protože je mimo jiné plné reálných příběhů z firem. Nebojte, všechny nakonec dopadly dobře.

Časopis chodí našim VIP klientům do schránky zdarma. Pokud by se k vám náhodou nedostal, napište nám na marketing@performia.cz. My už to zařídíme.


Podcast O lidech oslavil stovku a vyhrál ocenění

Koncem března 2024 oslavil náš podcast O lidech 100. díl a naše Barbora Hartmannová a Lucie Spáčilová vesele pokračují v točení dalších dílů.

Spolu se stým dílem jsme slavili ještě jednou, protože jsme v soutěži Firemní podcast roku získali 2. místo v kategorii Dlouhodobý přínos.

Jsme rádi, že se podcast posluchačům líbí! Chystáme se ho určitě dále vylepšovat a pravidelně přidávat témata i hosty.


Co se děje ve světě Performerů?

MÁME NOVOU APLIKACI

Na narozeninách Performie v květnu se hosté mohli podívat na zbrusu novou aplikaci, kterou chystáme pro vás, naše VIP klienty. Bude plná hodnotných informací, termínů akcí a novinek. Spouštíme ji 1. srpna 2024! Určitě se brzy dozvíte víc.

VIDEA ZE SVĚTA PERFORMERŮ

Už jste viděli videa, která naše Barča Hartmannová natočila na VIP brunchích? Pokud ne, rozhodně se do toho pusťte teď. Stojí za to...

ZASE JE NÁS VÍC

Mezi naše stálice jsme přivítali nové firmy:

  • JB s.r.o.
  • BioCouriers s.r.o.
  • MY FACE s.r.o.
  • Nemak Czech Republic s.r.o.
  • IVPS Group s.r.o.

CO SE UDÁLO?

Za poslední dobu jsme zvládli jeden webinář pro VIP klienty, které od nás máte zdarma. 14. března proběhl webinář na téma Ověření referencí - příklady z praxe s Ivou Schulzovou. Záznam najdete ve VIP sekci našeho webu.

VIP BRUNCHE

V Čechách jsme se podívali do firmy KAVALIERGLASS, a.s., kde nás Michal Kabelka a Martina Černovská provedli výrobou. Viděli jsme, jak se vyrábí skleněné konvičky, skleničky, nádoby atd. Byl to opravdu zážitek

Následně jsme si povídali na téma Adaptační nástupní dny ve firmě s 1 126 zaměstnanci.

Na Moravě jsme pak zavítali za Pavlou Poláškovou do společnosti VITAR, s.r.o. Ta se s námi podělila o zkušenosti na téma Jak rychle zvládnout, když se trh a ekonomika společnosti mění. A samozřejmě jsme viděli i výrobu.

Na konci každého setkání se i všichni návštěvníci podělili o své úspěšně akce související s tématem.

CO SE CHYSTÁ?

VIP Performia brunche:

  • 20. června ve společnosti Tiyo a.s. v Hořicích se podíváme na téma Jak začali budovat dobré jméno zaměstnavatele a v čem to pomohlo
  • 25. června ve firmě Edwards pak bude na pořadu dne téma Nový postup při výběrovém řízení a zaškolování dělnických pozic
  • 24. září ve společnosti RETEX na Moravě - téma ještě ladíme
  • 25. září v Čechách - hledáme hostitele :)

Webinář o interní komunikaci:

Můžete těšit na další VIP webinář. Bude se konat 20. srpna od 13:00 do 15:00 na téma Interní komunikace aneb jak vše udělat, aby to fungovalo hladce. Na toto téma se podíváme s Martinem Kepkou z naší spřátelené firmy Business Success.

Speciální akce pro VIP klienty:

Pamatujete si loňské velké networkingové setkání VIP klientů Performia? Tak letos bude znovu. Opět na Zámku Třešť. Zapište si do diářů 20. listopad 2024.


Co hýbe světem personalistů a managementu?

Pravidelně pro vás zkoumáme hluboké vody internetu, aychom vám mohli přetlumočit, jaká témata jsou ve světě personalistiky a managementu právě aktuální. Tady jsou ty nejzajímavější aktuality:

Udržte si lidskost, vaši lidé vám poděkují

Na blogu britské společnosti Shiftbase, která vyvinula svůj vlastní software pro efektivitu práce, jsme narazili na článek „Trendy v HR pro rok 2024, které by měl znát každý manažer“. Patří sem třeba HR, které zajímají klimatické změny, nebo leadership zaměřený na otevřenou komunikaci. Co nás ale zaujalo nejvíce, je 6. bod: „Zůstaňme lidmi i v době vývoje inteligentních technologií“.  Mluví o tom, že i v době rostoucího využívání technologií je důležité udržet osobní přístup. My v Performii to víme a stejně tak to vědí naši klienti. Rádi slyšíme, že je udržení lidskosti v HR tématem i mimo naši sociální bublinu.

Článek toho nabízí ještě mnohem víc. V angličtině či v němčině si jej přečtete tady.

Jak to vidíme my: Možná už se opakujeme, ale je to zkrátka o lidech. Buďte s nimi v komunikaci, podporujte interakce mezi jednotlivými odděleními a naslouchejte jim. Takový přístup se vám vyplatí nejen v náboru, ale i v budování celkové firemní kultury a interního PR.

Chcete se stát expertem na budování skvělého týmu, se kterým je radost pracovat? Pak si nenechte ujít náš klíčový seminář Jak vytvořit a udržet skvělý tým.

Od work-life balance k work-life fit?

Zatímco work-life balance nás v rámci prevence vyhoření vedl k preciznímu dělení času mezi práci a rodinu, work-life fit přichází s flexibilnějším a individuálnějším řešením. Ve zkratce jde o to nechat každého, ať si svůj čas dělí podle sebe. Co si o tom myslíte vy? Jak by to podle vás mělo správně být?

Článek společnosti Alcor se tomuto tématu věnuje ještě mnohem podrobněji. V angličtině si jej přečtete tady.

Jak to vidíme my:My i naši klienti jsme spíše příznivci sledování skutečných výsledků práce než na minutu přesného docházkového listu. Pokud to jeho náplň práce umožňuje a váš člověk má za sebou opravdu dobré výsledky, nechte ho, aby si svůj čas upravil tak, aby mu to vyhovovalo. Pokud ale není schopen pracovat samostatně a výsledky zatím pokulhávají, nechte vše v jasných pravidlech.

Nahradí umělá inteligence personalisty?

Umělá inteligence je všude. Není divu, že se její využití začíná skloňovat už i na poli HR. Je to ale vůbec možné? Společnost Kienbaum v dubnu prováděla průzkum o využívání AI (umělé inteligence) v HR zahrnující 92 českých společností z různých odvětví. Podrobněji ho rozebírá časopis HR Forum v jednom ze svých článků. Z průzkumu vyplývá, že AI je nejvíce využívaná v náborech, zaměstnaneckých průzkumech, ale také ve školení. Zástupci Kienbaum však upozorňují i na to, že AI nemůže nikdy zcela nahradit lidský faktor. Co vy na to?

Použijte náš U-test a mějte jasno, jaké slabé a silné stránky mají vaši lidé. Díky tomu vám pak bude jasné, v čem mohou být užiteční a kde třeba využít někoho jiného nebo třeba uvažovat o umělé inteligenci či automatizaci.


Chcete být stále v obraze a vědět, co pro vás chystáme nového?
Sledujte nás na sociálních sítích:


Jaké akce pro vás chystáme v létě a na podzim?

Druhá polovina roku je zase nabitá. Tady je malý výběr toho, na co se můžete těšit. Aktuální termíny všech akcí najdete tady.

WEBINÁŘ ZDARMA

Jak poznat skutečný potenciál člověka už na pohovoru? O tom bude v červenci na webináři mluvit Lucie Spáčilová.

Letní seminářování

Vědí vaši vedoucí stejně jako vy, jak důležitý je nábor a práce s lidmi? Pošlete je studovat už během léta. Odměna je nemine!

Komunikační soustředění

Děsí vás dlouhé neefektivní pohovory, po nichž jste spíše zmatení, než rozhodnutí o výsledku? Pak je toto pro vás.


Co jsme pro vás napsali a natočili?

Kromě nového časopisu jsme připravili několik článků na náš blog. To, na co vás ale chceme upozornit, jsou články s našimi VIP klienty v časopise TRADE NEWS. Už vyšly tři a jeden je právě ve výrobě:

A samozřejmě jsme v poslední době vydali další díly podcastu O lidech. Viděli jste už všechny, které by se vám mohli hodit do práce nebo i osobního života? Co třeba tyhle?

Chcete se s námi pořád vzdělávat?

Pak kromě návštěv VIP webinářů a brunchů nezapomeňte pravidelně poslouchat náš podcast.


Co se děje v Performii VIP 3-2024


Co se v Performii událo na začátku roku 2024? A co aktuálně hýbe světem managementu a personalistů? To se dozvíte v tomto shrnutí speciálně upraveném pro naše VIP klienty.

celý článek

Co se děje v Performii VIP 11-2023


Co se v Performii událo na podzim roku 2023? A co aktuálně hýbe světem managementu a personalistů? To se dozvíte v tomto shrnutí speciálně upraveném pro VIP klienty Performia.

celý článek

Co se děje v Performii VIP 5-2023


Co se v Performii událo na jaře roku 2023? A co aktuálně hýbe světem managementu a personalistů? To se dozvíte v tomto shrnutí pro TOP klienty Performia.

celý článek

Co se děje v Performii VIP 3-2023


Co se v Performii událo v prvním čtvrtletí roku 2023? A co aktuálně hýbe světem managementu a personalistů? To se dozvíte ve shrnutí pro top klienty Performia.

celý článek