„Nejlíp to stejně udělám já.“ Je vám tahle věta povědomá? Pak vás možná bude zajímat, jak předejít frustraci z delegování práce na jiné nebo jak zvolit míru kontroly poté, co už jste nějakou práci předali. Jak delegovat tak, abyste udrželi kvalitu toho, co jste vybudovali? Proč je tak podstatné rozumět lidem, kterým svou práci předáváte? A jak jako ten, kdo práci od někoho přebírá, udělat pro hladký průběh co nejvíce?
O tom mluvila Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.
„Člověk nepřevezme zodpovědnost, pokud dané věci dobře nerozumí. Takže mít očekávání, že se pak postaví čelem chybám a nedokonalostem, je naivní. Proto je opravdu potřeba dát si tu práci s předáváním postu. Můžete nastavit i určitou "dobu hájení", kdy se domluvíte, že třeba první měsíc se ještě může doptat a nebude za tuto práci hodnocen. Potom, když uvidíte, že práci na postu zvládá a rozumí jí, můžete ho začít hodnotit a brát to tak, že je za tuto práci stoprocentně zodpovědný.“
Zajímá vás téma onboardingu (zaškolení nováčka)?
Máme pro vás několik dalších článků a epizod podcastu přímo na toto téma:
Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?
Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz
Znáte své lidi tak dobře, že víte, jak na ně delegovat práci?
Využijte k tomu náš U-test osobnostního potenciálu.
Další články
O lidech: Výkonný, ale na zabití
Představte si třeba obchodníka, který nosí objednávky s vysokými čísly, pravidelně trhá rekordy, s kolegy v administrativě ale nevyjde, nedodržuje pravidla a požaduje výjimky, protože ví, že je nejlepší. Měli bychom si ho nechat, nebo se ho pro dobro týmu raději zbavit?
celý článekO lidech: Marta Machovská - Zodpovědnost člověka začíná výchovou
Když se řekne „zodpovědnost“, napadne vás také, že to souvisí s tím, že člověk za něco nese vinu? Pak vás nejspíš Marta Machovská, konzultantka, trenérka seminářů a ředitelka moravské pobočky Performie, přesvědčí o tom, že je to trochu jinak.
celý článekO lidech: Práce s lidmi: Kdo se na ni vlastně hodí?
„Mám rád práci s lidmi,“ slýcháme často od uchazečů na pohovorech. Co to ale doopravdy znamená, to už tak jasné není. Jde o práci, kde na mě denně mluví desítky cizích lidí, nebo o práci v menším týmu v kanceláři? Jak u sebe poznat, jestli jsem doopravdy typ člověka stavěného na práci s lidmi?
celý článekO lidech: Jak se mám donutit, když se mi nechce
Co nás brzdí, když máme nějaký sen, ale i přesto se nedonutíme začít jej realizovat? Kde se vlastně bere pocit, že se nám do něčeho nechce, když víme, že na konci nás čeká dobrý pocit? Jaký je recept na to, jak se do věcí opravdu pustit? A jak v tom pomoct i ostatním?
celý článek