O lidech: Delegování práce

„Nejlíp to stejně udělám já.“ Je vám tahle věta povědomá? Pak vás možná bude zajímat, jak předejít frustraci z delegování práce na jiné nebo jak zvolit míru kontroly poté, co už jste nějakou práci předali. Jak delegovat tak, abyste udrželi kvalitu toho, co jste vybudovali? Proč je tak podstatné rozumět lidem, kterým svou práci předáváte? A jak jako ten, kdo práci od někoho přebírá, udělat pro hladký průběh co nejvíce?

O tom mluvila Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.



„Člověk nepřevezme zodpovědnost, pokud dané věci dobře nerozumí. Takže mít očekávání, že se pak postaví čelem chybám a nedokonalostem, je naivní. Proto je opravdu potřeba dát si tu práci s předáváním postu. Můžete nastavit i určitou "dobu hájení", kdy se domluvíte, že třeba první měsíc se ještě může doptat a nebude za tuto práci hodnocen. Potom, když uvidíte, že práci na postu zvládá a rozumí jí, můžete ho začít hodnotit a brát to tak, že je za tuto práci stoprocentně zodpovědný.“
Lucie Spáčilová

Zajímá vás téma onboardingu (zaškolení nováčka)?

Máme pro vás několik dalších článků a epizod podcastu přímo na toto téma:

O LIDECH: Jak nastartovat nováčka?

Když naloďování nefunguje

6 nejčastějších chyb, které děláme při onboardingu


Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Znáte své lidi tak dobře, že víte, jak na ně delegovat práci?

Využijte k tomu náš U-test osobnostního potenciálu.
 


O lidech: Jak vzbudit respekt


Co to respekt vůbec je a proč nám na tom, abychom ho u ostatních vzbuzovali, tolik záleží? Jak to souvisí se sebedůvěrou? Jak být respektován i s minimálními zkušenostmi a jak přesvědčit o své kvalitě i starší kolegy? A jaké je to nejúčinnější kouzlo, které nám pomůže získat si u lidí uznání?

celý článek

O lidech: Jsou lidé nahraditelní?


Ve výročním 100. dílu podcastu se Lucie Spáčilová a Barbora Hartmannová věnují zásadní otázce, která už nejednou ve spojení s lidmi zazněla. V souvislosti s intenzivním nástupem umělé inteligence ale rezonuje mnohem více. Je možné, že některé lidi moderní technologie nahradí?

celý článek

O lidech: Proč někdy mnoho pomoci nepřináší vděk?


Stalo se vám někdy, že jste se mohli pro někoho přetrhnout, ale přišla kritika a nevděk? Když se podíváme na někoho, kdo extrémně pomáhá, a na druhé straně někoho, kdo je nevděčný, zdá se zřejmé, kdo je tu dobrý a kdo špatný. Co když ale pomyslné „máslo na hlavě“ může mít v takovém případě i ten, kdo až příliš pomáhá?

celý článek

O lidech: 3 hlavní důvody, proč se lidé nezlepšují, i když o tom často mluví


Návodů na to, jak se zlepšit, máme dnes kolem sebe fůru a vzdělávání je běžnou součástí našeho života. Jak je tedy možné, že se my sami, ale i lidé kolem nás výrazně nezlepšujeme? Jak překonat starý dobrý argument „nemám na to čas“? Proč vědět a nedělat znamená vlastně nevědět?

celý článek