O lidech: Delegování práce

„Nejlíp to stejně udělám já.“ Je vám tahle věta povědomá? Pak vás možná bude zajímat, jak předejít frustraci z delegování práce na jiné nebo jak zvolit míru kontroly poté, co už jste nějakou práci předali. Jak delegovat tak, abyste udrželi kvalitu toho, co jste vybudovali? Proč je tak podstatné rozumět lidem, kterým svou práci předáváte? A jak jako ten, kdo práci od někoho přebírá, udělat pro hladký průběh co nejvíce?

O tom mluvila Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou.



„Člověk nepřevezme zodpovědnost, pokud dané věci dobře nerozumí. Takže mít očekávání, že se pak postaví čelem chybám a nedokonalostem, je naivní. Proto je opravdu potřeba dát si tu práci s předáváním postu. Můžete nastavit i určitou "dobu hájení", kdy se domluvíte, že třeba první měsíc se ještě může doptat a nebude za tuto práci hodnocen. Potom, když uvidíte, že práci na postu zvládá a rozumí jí, můžete ho začít hodnotit a brát to tak, že je za tuto práci stoprocentně zodpovědný.“
Lucie Spáčilová

Zajímá vás téma onboardingu (zaškolení nováčka)?

Máme pro vás několik dalších článků a epizod podcastu přímo na toto téma:

O LIDECH: Jak nastartovat nováčka?

Když naloďování nefunguje

6 nejčastějších chyb, které děláme při onboardingu


Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?

Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz

Znáte své lidi tak dobře, že víte, jak na ně delegovat práci?

Využijte k tomu náš U-test osobnostního potenciálu.
 


O lidech: Jak být ideálním zaměstnancem


Co je zásadním faktorem, který z nás může udělat ideálního zaměstnance? Proč by člověk vůbec měl chtít být ideálním zaměstnancem a jak si takového zaměstnance představuje zaměstnavatel? Jak to nepokazit od samého začátku? Jak moc upřímný bych měl být ke svému nadřízenému? A co když sám vím, že mám nedostatky, které mě v práci brzdí, ale nevím, na kterém z nich začít pracovat dříve?

celý článek

O lidech: Co dělat, když měním práci


Kdy je ten pravý čas říct zaměstnavateli, že uvažuji o odchodu? Jak správně současné zaměstnání opustit? Co mám dělat, když mám představu o pozici, kterou chci, ale ona se pořád neobjevuje? Proč je někdy dobré přihlásit se na novou pozici, i když některé požadavky z inzerátu nesplňuji? A jak správně přicházet v novém zaměstnání s náměty pro změnu, když chyby vidím už od prvního dne? Na tyto a další otázky se pokusila Barbora Hartmannová s Lucií Spáčilovou v tomto díle podcastu odpovědět.

celý článek

O lidech: Jak si vybrat partnera pro život


Tímto dílem jsme se tematicky snažili ukázat, co je pro vytvoření dobrého vztahu a nalezení „toho pravého“ tím nejdůležitějším, nebo odhalit, zda se protiklady opravdu přitahují a jestli je to vždycky dobře. I když se Lucie Spáčilová nepovažuje za experta na vztahy, z desetitisíců testů osobnostního potenciálu už rozhodně dokáže odhadnout, jak se k sobě lidé hodí a proč máme někdy s nalezením životního partnera takové trable.

celý článek

O lidech: Jak z běžného zaměstnance udělat tahouna


Zajímalo vás někdy, jak ze svých lidí dostat více iniciativy, samostatnosti a ochoty jít za cíli, které si sami stanoví, protože prostě chtějí věci kolem sebe zlepšovat? Doufáte, že jednou nebudete muset některé své lidi pravidelně kontrolovat? Pokud máte ve firmě lidi, kteří už tam dávno být neměli, pak vás asi bude zajímat jiné téma. Máte-li ale na palubě lidi, kteří jsou vlastně ochotní pomáhat, snaží se a výsledky za nimi vidět jsou, pak své odpovědi na zmíněné otázky v tomto díle podcastu rozhodně najdete. O tom si s Lucií Spáčilovou povídala Barbora Hartmannová.

celý článek