10 nejčtenějších článků roku 2022 - které to jsou?

Jaké jsou nejčtenější články roku 2022, který byl prvním rokem návratu do „normálu“ po covidových letech. Je možné, že covid změnil smýšlení personalistů, nároky uchazečů i stávajících zaměstnanců a celý trh práce? Rozhodně ano. Podívejme se tedy společně, co jsou nejčtenější témata uplynulého roku. 


1) Desatero pro skvěl motivovaný tým 

Sestavili jsme desatero plné inspirace a zkušeností z praxe pro ještě lepší motivaci vašich týmů do práce. Proč se Vám nevyplatí tolerovat „hvězdné manýry“, proč je důležitá komunikace a proč stále připomínat účel Vaší firmy? To vše se v tomto desateru dočtete. Ovšem pozor! Vedlejšími účinky po přečtení tohoto desatera je větší iniciativa, proaktivita a zapojenost vašich lidí do firemního dění.

2) BÝT, DĚLAT a MÍT aneb klíčové rysy personalisty

V tomto článku jsme shrnuli, co by měli firmy od svých personalistů požadovat a očekávat. Práce personalisty se totiž neskládá pouze z administrativního vyřizování pracovních smluv, psaní inzerátů a hlášení změn týkajících se personálu.

3) Jak mít dobré vztahy na pracovišti

Kdo by nechtěl dobré vztahy. Jsou základem úspěchu firmy. Víte ale, že teambuildingové akce a nepřiměřené benefity dobrým vtahům příliš nepomáhají?  Jak tedy jinak na ně? To se dočtete u nás. 

4) Jaké lidi máte v týmu? 

Znát svoje lidi je základ. Dokážete pak snadněji rozlišit mezi těmi, kdo opravdu pomáhají a těmi, co se jen vezou s dobrými výsledky zbytku týmu. Díky tomu můžete vybudovat opravdu úspěšný tým. 

5) „Zadní vrátka“ aneb zkušební doba a doba určitá 

V tomto administrativně- právním okénku jsme pro vás za pomoci Účetnictví – online připravili přehled toho, na co nezapomenout při uzavírání pracovního poměru mezi vaší firmou a zaměstnancem. 

6) Slovník pojmů z HR oblasti

Protože chceme mluvit srozumitelně a omezit slova, která po přečtení našich článků musíte googlovat, máme pro Vás stále dostupný slovník pojmů z oblasti HR. Pravidelně do něho doplňujeme nové pojmy, které se v personalistice objevují.

7) 6 nejčastějších chyb, které děláme při onboardingu 

Onboarding je velmi důležitou součástí náboru nováčka do firmy. Jde o důležitou fázi adaptace, aby mohl váš nováček začít přispívat a dobře se ve firmě zorientoval. 

8) JANA JÁČOVÁ: Na náboru musíte pracovat trvale, jinak nefunguje 

V Rozhovoru s Janou Jáčovou, majitelkou společnosti UOL Účetnictví se dozvíte, jak si poradila s nedostatkem lidí a co se skrývá za jejím úspěchem na sociálních sítích LinkedIn a TikTok. Ovšem pozor! Její energie a schopnost si se vším poradit je nakažlivá. 

9) Největší mýty o moderní motivaci zaměstnanců 

O motivaci toho už bylo napsáno a řečeno mnoho. Díky tomu však vzniklo i mnoho mýtů, se kterými jste se už možná také setkali. Proto jsme se v tomto článku na pár mýtů o motivaci podívali a přidali náš pohled na to, jak motivovat sebe i své lidi. 

10) 8 nejdiskutovanějších trendů světa 

Podáváme vám vždy aktuální informace a stanoviska k dění na poli HR v česku. Tentokrát jsme se ale rozhodli vzít to trochu víc ze široka. Proto jsme sepsali 8 trendů, na které jsme narazili v zahraničních článcích a průzkumech. 

Co na tento výběr říkáte? Trefili jsme se do témat, která vás poslední rok pálí? Dejte nám vědět, který z článků pro vás byl inspirativní. Chcete číst příště o tématu, které vám sedne ještě líp? Podělte se s námi o téma, které právě rezonuje vaším vesmírem. I my se necháme rádi inspirovat. 

Chcete od nás dostávat inspiraci pravidelně? 

Přihlaste se k odběru Tipů a triků. 


Připravujeme přednášku v Ostravě


Další z měst, kde se s námi můžete potkat na naší přednášce Jak efektivně vybírat zaměstnance a nekoupit zajíce v pytli bude Ostrava. Na ostravský dubnový termín se můžete přihlašovat již nyní. Tak na nic nečekejte a zarezervujte si své místo ještě dnes.

celý článek

Na další webinář se můžete těšit již v březnu


Někteří naši animaci kára již znáte. Jedná se o schéma, které ukazuje typy jednotlivých lidí, které najdeme v každém týmu. Díky tomuto rozdělení je můžete snáze rozeznat a rozhodnout se, jestli je ve vašem týmu chceme nebo ne. A právě toto schéma a jednotlivé role na káře vysvětlí a popíše Hanka Slačálková v dalším z našich webinářů v březnu.

celý článek

S Performií je pořád na co se těšit! Přesvědčte se sami.


Těšíte se na jaro? My tedy rozhodně ano, a to nejen na teplé jarní sluníčko, květinami provoněný vzduch a prodlužující se dny. S Performií je totiž vždy na co se těšit. Letos na jaře tomu nebude jinak. A proč že si to troufáme tvrdit? Přesvědčte se sami!

celý článek

Rok 2022 a jak jsme si v něm vedli


Před chvílí nám začal nový rok a my už jsme se za tím předchozím párkrát ohlédli. Tentokrát jsme to ale vzali z hlediska čísel. Ta totiž nelžou a mluví jasně. A jak jsme si tedy vedli?

celý článek