Co se děje v Performii 10-2022

Co se u nás údálo v září a říjnu 2022? Co nového pro vás chystáme a co jsme pro vás napsali nebo natočili? A jaké jsou novinky a zajímavosti ve světě personalistů a managementu a co z toho budete mít vy? To vám přinášíme v tomto přehledu.


Česká Performia je po osmi letech vedení druhá na světě. Bylo to o fous!

„Máme deváté zlato v pořadí!“ Tak měl původně začínat tenhle text. Zlato nám ale letos po osmi letech vedení uteklo o 16 bodů, přeběhli nás kolegové z Kolumbie. O co jde? O mezinárodní expanzní hru Performia International. Osm let za sebou jsme byli mezi 27 zeměmi světa nejlepšími v expanzi, tentokrát jsme druzí, ale vlastně máme stejnou radost.

Proč je to pro nás i tak vítěžství a jaké prvenství jsme i tak získali? O tom se více dozvíte v novince tady.


Nové číslo časopisu DOBRODRUŽSTVÍ PERSONALISTIKY právě vyšlo

V pondělí 17. října vyšlo již 31. číslo časopisu DOBRODRUŽSTVÍ PERSONALISTIKY. Tentokrát jsme se detailněji podívali na téma inzerce, jedné z nejpodceňovanější části výběrového řízení. Na jaké články se můžete těšit?

  • Opravdu dobrá inzerce vyžaduje sebedůvěru

  • ALENA JETELINOVÁ: Když chci, aby byli lidé produktivní, sama pro ně tu energii musím mít

  • 7 největších chyb v inzerci a jak je napravit

  • ŠÉFOVÉ FIREM SE SHODUJÍ: Změna inzerce může vylepšit nábor

  • Jak uchazeči vidí inzerci a co přitáhne ty nejlepší

Aktivní klienti Performia dostávají časopis do svých schránek zdarma. Ostatní si časopis mohou předplatit.


Podpoříme dětské týmy a dobrou věc. Přidáte se?

Fúra dětí ve Sněmovně? To je možná to, co vidíte na obrázku. Má to ale mnohem větší rozměr, než se může zdát.

Projekt SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ je celostátní soutěž dětských týmů z mateřských a základních škol, družin, kolektivů dětí z dětských domovů, ZUŠ, mateřských center a ostatních. Projekt podporuje tradiční hodnoty a vytváří prostor pro týmovou spolupráci a utužuje mezilidské vztahy napříč generacemi. Otvírá prostor pro kreativitu a učí děti dívat se na svět jinýma očima. A to je něco, k čemu jsme se museli přidat. Pro příští rok tento projekt finančně podpoříme. Přidáte se?

Více o projektu najdete na www.srdceslaskou.cz


Chcete být stále v obraze a vědět, co pro vás chystáme nového?
Sledujte nás na sociálních sítích.


Co hýbe světem personalistů a managementu?

Pravidelně pro vás zkoumáme hluboké vody internetu, aychom vám mohli přetlumočit, jaká témata jsou ve světě personalistiky a managementu právě aktuální. Přinášíme vám tedy nově ty nejzajímavější aktuality.

Kurzarbeit znovu na scéně

Na webu seznamzpravy.cz můžete narazit na článek z letošního srpna, který se zabývá Kurzarbeitem. Co se pod tímto cizím slovem skrývá? Zjednodušeně jde o zkrácený pracovní úvazek, kdy firmy platí zaměstnancům pouze za odpracované hodiny a stát dorovná výdělek za neodpracovaný čas. Jedná se o krátkodobé opatření, o kterém se hodně diskutovalo během krize v roce 2009 i během nedávné covidové pandemie. Nyní se toto téma znovu otevírá z důvodu zdražování energií i všech potřebných materiálů.  Více podrobností o této formě pomoci najdete v článku Zkrácený úvazek znovu ve hře. Nebo snižte ceny energií, vzkazují firmy

NÁŠ TIP: V době krize covidové, válečné, či energetické je podle nás důležité soustředit všechnu pozornost zaměstnanců na práci a produkci. Je dobré sobě i svým lidem připomenout, že posunout firmu, tedy i ekonomiku a vlastní zisky dál můžeme pouze v případě, že se nám bude dařit. Pokud z našeho celodenního snažení vzejde produkt, který pomáhá a posouvá společnost vpřed, bude se dařit lépe nejen mě jako zaměstnanci, ale také firmě, která dále může zvyšovat dopad na celou společnost. Bezpochyby je jasné, že existují určitá odvětví, ve kterých je taková pomoc na místě vzhledem k aktuálnímu stavu. Klíčem je za nás však stále produkce. Jak poznat produktivní lidi a dostat je do vašeho týmu, probíráme například na jednom z našich klíčových seminářů Jak vytvořit a udržet skvělý tým

Čekají nás změny v zákoníku práce

Server Aktuálně.cz přináší přehled toho, co se má v pracovně-právních vztazích měnit. V době energetické krize by mělo být zásadní změnou zahrnutí povinnosti příspěvku na plyn, elektřinu, vodu apod. zaměstnancům, kteří pracují z domova. Dále by pak takzvaní dohodáři měli získat nárok na dovolenou i ošetřovné. V neposlední řadě je zde zmiňovaná digitalizace. Nově by mělo být možné zasílat elektronicky veškeré dokumenty, a to jak ze strany zaměstnavatele, tak zaměstnance. Více o plánovaných změnách najdete v článku Kateřiny Hovorkové Zákoník práce čekají zásadní změny. Ovlivní dohodáře, rodiče i práci z domova

NÁŠ TIP: Změn se valí mnoho a nic nenasvědčuje tomu, že by tomu v nadcházejících měsících mělo být jinak. Ať se jedná o jakékoliv změny, pro firmy je důležité mít stabilní a výkonné týmy. Vyvarovat se lidí, kteří vyloženě čekají, na co dalšího budou mít ze zákona nárok, a naopak se obklopovat lidmi, kteří by pro vaši firmu dýchali. Věděli jste, že takové lidi můžete poznat dříve, než budou vaši firmu stát spoustu peněz? Pokud ještě všichni vaši manažeři nevědí, jak rozpoznat ty nejšikovnější zaměstnance, pošlete je třeba na přednášku Jak efektivně vybírat zaměstnance a nekoupit zajíce v pytli

Výplata kdykoli? Možná už to není jen hudba budoucnosti

Časopis HR Forum seznamuje s novým zaměstnaneckým benefitem. Tím není nic jiného než možnost nechat si zaslat výplatu kdykoliv. Představuje mimo jiné startup Advanto, který se zabývá systémem pro okamžitou výplatu. Spokojení zaměstnanci prý pracují víc, je ale toto cesta, jak chceme spokojenost u našich zaměstnanců navodit?

NÁŠ TIP: Poskytnout určité benefity a výhody je zcela v pořádku. Výše benefitů a odměn by se však měla odvíjet především od výsledků, které jsou za vašimi zaměstnanci vidět. Přitáhněte si do firmy spíše ty, kteří nejdou jen po výhodách. Pomoci vám může už samotná inzerce a náš workshop Jak na funkční náborovou inzerci


PODCAST "O lidech" česky i anglicky

Za poslední dva měsíce vyšly čtyři nové epizody podcastu O lidech a k tomu ještě jeden speciál v angličtině:


Napsali jsme...


Na co se můžete těšit v oblasti vzdělávání?

WEBINÁŘ o onboardingu s Hankou Slačálkovou

Stalo se vám někdy při nástupu do nové práce, že jste byli zmatení, cítili se nejistí a možná dokonce na obtíž? Pak chápete pocity některých nových kolegů. Onboarding, zaškolení, začlenění do týmu, nalodění nováčka - o tom je webinář, který bude 26. října.

KLÍČOVÉ SEMINÁŘE: Jak vytvořit a udržet skvělý tým

Chcete patřit mezi ty nejúspěšnější? Na 2 klíčových seminářích o budování týmu získáte kompletní, jednoduché a efektivní know-how, jak s jistotou rozlišit mezi produktivními a destruktivními lidmi a jak nejlépe využít jejich potenciál.

Poznej svůj skutečný potenciál

Chcete doopravdy porozumět lidem a ještě více proniknout do toho, jak je úspěšně a s lehkostí vést? A máte odvahu s tím začít u sebe? Pak je tenhle specializovaný seminář právě pro vás!

Přihlaste se radši hned.

Aktuální termíny všech našich akcí najdete tady.


Jak se přidat k top klientům, kteří se pravidelně setkávají?

Už jsme vám říkali, že máme skupinu aktuálně 124 firem, které mají neomezenou licenci k našim online nástrojům a kompletní know-how, díky kterému vědí, jak vybudovat skvělý tým. V posledních dvou měsících jich přibylo dalších pět.

Zajímá vás, čím museli top klienti projít, než se stali odborníky na to, jak vytvořit a udržet skvělý tým? Cesta úspěšného klienta vás navede.

Chcete být odborníky na budování úspěšných týmů?

A už dostáváte do e-mailu pravidelné tipy z praxe?


Historický první Nebuď HRrr brunch je úspěšně za námi. Jaký byl?


Historicky první Nebuď HRrr brunch s Hankou Slačálkovou proběhl v úterý 11. června a byl naprosto skvělý. Setkání komunity, která se vytvořila kolem našich krátkých videí, přilákalo 19 účastníků. Celé dopoledne bylo naplněno inspirací, živou debatou nad příběhy z praxe, skvělým občerstvením a vynikající kávou.

celý článek

Co se děje v Performii 6-2024


Co se v Performii událo na jaře roku 2024? A co aktuálně hýbe světem managementu a personalistů? To se dozvíte v tomto nabitém shrnutí.

celý článek

Konference 2024 je za námi


Největší akce roku 2024 je za námi. Konference na téma Vybudujte vítezný tým hostila více než 180 účastníků. Proběhla i oslava 20. výročí Performie v České Republice.

celý článek

Co se děje v Performii 3-2024


Co se v Performii událo na začátku roku 2024? A co aktuálně hýbe světem managementu a personalistů? To se dozvíte v tomto shrnutí.

celý článek