Co se děje v Performii 8-2023

Co se u nás údálo během léta 2023? Co nového pro vás chystáme a co jsme pro vás natočili? A jaké jsou novinky a zajímavosti ve světě personalistů a managementu? O tom se dočtete právě v tomto přehledu.


Seminář o mladé generaci povede Jairo Pinilla z Kolumbie

Ve středu 20. září se v Brně odehraje speciální seminář o mladé generaci. Přednášet na toto téma přijede náš kolumbijský kolega Jairo Pinilla, kterého můžete znát z konference Performia, na které vystoupil v roce 2019.

Měli jste někdy dojem, že je dnešní mladá generace nezodpovědná, nemá cíle a nedokáže se pro nic pořádně nadchnout? Zdá se vám, že mladá generace není tak produktivní, jako jste v jejich věku byli vy? Pak na semináři MLADÁ GENERACE: Jak z ní vychovat skvělé lidi i zaměstnance nesmíte chybět.


PRŮZKUM: Co nejvíc trápí české firmy a jak je ovlivnila krize?

Znáte ten zmatený pocit, co se objeví ve chvíli, kdy jeden měsíc čtete o tom, jak firmy budou výrazně propouštět, a druhý měsíc se objeví zpráva o tom, že se chystají masivně nabírat nové lidi? A co teprve když zjistíte, že se autoři průzkumu ptali těch samých respondentů? Z toho jsme sami byli docela zmatení, a tak jsme udělali vlastní průzkum mezi našimi klienty, ale i širokou podnikatelskou veřejností.

Výsledky jsou poměrně uklidňující - přesvědčte se sami. Velká část firem krizové období zvládla a stále ji nejvíce trápí nedostatek kvalitních uchazečů. Průzkum zaujal i média a jeho výsledky vyšly na sedmi portálech, tady je pár nejdůležitějších z nich:


Zavzpomínejte si na květnovou konferenci

Byli jste součástí svkělé atmosféry, která panovala na konferenci Performia 2023? Pak si můžete zavzpomínat s novým videem z akce. A jestli jste na konferenci nebyli, mrkněte se, jestli byste se chtěli přídat příští rok.


Co hýbe světem personalistů a managementu?

Pravidelně pro vás zkoumáme hluboké vody internetu, aychom vám mohli přetlumočit, jaká témata jsou ve světě personalistiky a managementu právě aktuální. Přinášíme vám tedy nově ty nejzajímavější aktuality.

Nový zákon o whistleblowingu je tu

Nový zákon o whistleblowingu již vstoupil v platnost. Jedná se o systém nahlašování protiprávního či nekalého jednání ve firmě, které může ohlásit kdokoliv, kdo ho zaznamená. Podle nového zákona budou tito oznamovatelé chránění tak, aby se oznamování nemuseli bát. Zákon o whistleblowingu je významný krok k transparentnosti a etickému chování nejen ve firmách, ale i ve společnosti jako takové. Pro mnohé firmy z něho ale vyplývá hned několik povinností, na které je třeba se zaměřit, jelikož za jejich nedodržení hrozí firmám vysoké pokuty. Více se o těchto povinnostech dozvíte na webu E15.

Náš tip: Vše je o lidech. Pokud budete mít v týmu lidi s dobrými morálními hodnotami, je dost možné, že se protiprávním praktikám a tím celému whistleblowingu můžete vyhnout. Což ovšem neznamená, že na tuto situaci nemusí být vaše firma připravena. Proto jsme se rozhodli spojit síly s právničkou Petrou Kubáčovou a připravit pro vás webinář Whistleblowing z pohledu práva i personalistiky. A pokud chcete vědět, jak mít ty správné lidi v týmu, náš seminář Jak vytvořit a udržet skvělý tým je pro vás ta správná volba.

Když jedna práce nestačí

Na webu Welcome to The Jungle najdete zajímavý článek, který je zaměřený na prevenci vyhoření. Zajímavou informací, která se ale v tomto článku vyskytuje, je mimo jiné to, že přibývá lidí, kteří mají dvě povolání. Častou motivací může být finanční odměna. Hodně lidí však v druhé práci hledá cestu, jak vyvážit svůj život a věnovat se více než jednomu zájmu najednou. V článku můžete najít hned několik příběhů, například o marketérce Janě, jejíž druhou profesí je nutriční koučink. Dle nás se jedná o velmi zajímavý trend, který nutně nemusí být dobrý, ani špatný. Je však důležité ujistit se, že když člověk pracuje pro vás, plně se soustředí na práci pro vás, a naopak v druhé práci by neměl přemýšlet o úkolech pro vás.

Náš tip: Zjistěte, co vaše lidi motivuje. Co je vede k tomu, aby pracovali právě pro vás, případně proč chtějí budovat druhou kariéru. A pokud zjistíte, že ho na druhé práci láká především útěk od “každodenních povinností“, je určitě dobré zaměřit se na to, co mu vaše firma může poskytnout, aby byl k práci u vás lépe motivovaný a nepovažoval ji pouze za povinnost. Nevíte, jak motivovat tým k práci? S tím vám můžeme pomoci. Máme pro Vás e-book Desatero pro skvěle motivovaný tým. Najdete v něm spoustu praktických tipů, jak v lidech probudit nejen iniciativu, ale i proaktivitu a větší zapojení do firemního dění. Doufáme, že pomůže i vám.


Chcete být stále v obraze a vědět, co pro vás chystáme nového?
Sledujte nás na sociálních sítích:


Jaké akce pro vás chystáme do konce roku 2023?

Na podzim vás toho čeká poměrně mnoho, tady je malý výběr. Aktuální termíny všech akcí najdete tady.

WEBINÁŘ: Whistleblowing

Whistleblowing, tedy oznamování protiprávního jednání ve firmách, je něco, čím se firmy v ČR musejí od 1. srpna 2023 zabývat. Pomůžeme vám se v tom zorientovat.

Semináře o budování týmu

Bez těchto seminářů pro vás bude efektivní a kvalitní nábor velmi náročnou disciplínou. Naučte se rozpoznat ty nejlepší zaměstnance a rozumět jejich potenciálu.

Interní PR a firemní kultura

Víte, že Vaše interní PR ovlivňuje to, kdo se přihlásí do vašeho výběrového řízení? Ptáte se, jak předejít nepřicházet o ty šikovné? Pak je tento seminář pro vás.Přidejte se k VIP klientům, kteří se pravidelně setkávají?

Už určitě víte, že máme skupinu aktuálně 120 firem, které mají neomezenou licenci k našim online nástrojům a kompletní know-how, díky kterému vědí, jak vybudovat skvělý tým. Znovu se vám s ní chceme připomenout, protože být její součástí není jen o licecni k systému. Přesvědčte se sami ve zbrusu nových referencích:

Chcete být odborníky na budování úspěšných týmů?

A ještě nedostáváte do e-mailu pravidelné tipy z praxe?


Historický první Nebuď HRrr brunch je úspěšně za námi. Jaký byl?


Historicky první Nebuď HRrr brunch s Hankou Slačálkovou proběhl v úterý 11. června a byl naprosto skvělý. Setkání komunity, která se vytvořila kolem našich krátkých videí, přilákalo 19 účastníků. Celé dopoledne bylo naplněno inspirací, živou debatou nad příběhy z praxe, skvělým občerstvením a vynikající kávou.

celý článek

Co se děje v Performii 6-2024


Co se v Performii událo na jaře roku 2024? A co aktuálně hýbe světem managementu a personalistů? To se dozvíte v tomto nabitém shrnutí.

celý článek

Konference 2024 je za námi


Největší akce roku 2024 je za námi. Konference na téma Vybudujte vítezný tým hostila více než 180 účastníků. Proběhla i oslava 20. výročí Performie v České Republice.

celý článek

Co se děje v Performii 3-2024


Co se v Performii událo na začátku roku 2024? A co aktuálně hýbe světem managementu a personalistů? To se dozvíte v tomto shrnutí.

celý článek